Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

FIFA dostala mnohomiliardovú ponuku na zmenu formátu MS klubov. Európske kluby sa búria

Prezident FIFA Gianni Infantino presadzoval zvýšenie počtu účastníkov majstrovstiev sveta už od začiatku svojho pôsobenia vo funkcii. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 13. apr 2018 o 18:28

Obávajú sa konkurencie pre európsku Ligu majstrov.

ŽENEVA. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že nová podoba Majstrovstiev sveta klubov by mohla fungovať na podobnom princípe ako seriál formuly 1.

Potencionálny záujemcovia o organizovanie podujatia by za právo hostiť zápasy museli zaplatiť poplatok.

FIFA dostala ponuku na 12-ročný kontrakt v hodnote 25 miliárd dolárov od konzorcia s čínskym, americkým a saudskoarabským kapitálom na to, aby zmenila formát MS klubov od roku 2021.

25

miliárd dolárov je ponuka na 12-ročný kontrakt, ktorý dostala FIFA od konzorcia s čínskym, americkým a saudskoarabským kapitálom na to, aby zmenila formát MS klubov od roku 2021.

Podujatie by sa malo konať každé štyri roky v júni a júli s 24 účastníkmi. Malo by na ňom hrať 12 európskych družstiev vrátane víťaza Ligy majstrov a Európskej ligy, či štyri tímy z Južnej Ameriky.

O ponuke tento týždeň referovalo americké periodikum New York Times.

Proti tomuto návrhu sa zdvihla vlna odporu zo strany európskych klubov, ktoré sa obávajú konkurencie pre európsku Ligu majstrov. Šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin oznámil, že pochybuje, že súťaž v roku 2021 odštartuje.

Prezident Juventusu Turín Andrea Agnelli, ktorý zastupuje európske kluby, povedal, že nová súťaž by nemala vzniknúť pred rokom 2024.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.