Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Nadal prekoná moje rekordy skôr ako Djokovič, tvrdí Federer

Roger Federer po výhre nad Novakom Djokovičom na ATP Finals 2019. (Autor: Alberto Pezzali - TASR/AP)
SITA|30. nov 2019 o 13:55

Švajčiar ponúkol nečakane úprimnú odpoveď.

BRATISLAVA. Švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer zaznamenal počas doterajšej bohatej profesionálnej kariéry množstvo veľkých rekordov.

Viaceré z nich bude v budúcnosti ťažké prekonať. Keď sa ho počas turné v Latinskej Amerike reportéri mexickej televíznej stanice Aztec Deportes spýtali, kto z jeho najväčších protivníkov by mohol prepísať ním stanovené maximá, pravdepodobne neočakávali takú úprimnú odpoveď.

Namiesto diplomatických slov sa Federer viac priklonil k Rafaelovi Nadalovi než na stranu Novaka Djokoviča.

"Obaja mali úplne odlišnú kariéru, preto by som si vybral Rafu. Hlavne z dôvodu, čo dokázal na Roland Garros, a tiež preto, že momentálne je svetovou jednotkou," vyhlásil 38-ročný rodák z Bazileja, citoval ho aj srbský web Blic Sport.

Federer ďalej doplnil, prečo mu je bližší skôr Nadal ako Djokovič. "Na 1. miesto rebríčka sa dostal už pred jedenástimi rokmi a tento rok je opäť na vrchole. Navyše má viac titulov. Viem však, že Novak strávil ako číslo jeden dlhšie obdobie.

Rafa bol zas úžasný už ako tínedžer. Od čias Björna Borga predvádzal v takom mladom veku najlepší tenis. Momentálne je ku mne najbližšie Rafa, ale oboch ešte čaká mnoho zápasov," dodal Roger Federer.

Súvisiace články