Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Juhokórejský klub čelí kritike, na tribúny mal umiestniť sexuálne bábiky

Ilustračné foto. (Autor: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)
SITA|18. máj 2020 o 13:31

Vedenie klubu sa bráni.

SOUL. Juhokórejský futbalový klub FC Soul sa oficiálne ospravedlnil po tom, ako čelil kritike za to, že v nedeľňajšom domácom ligovom súboji na časť voľných sedačiek prázdnych tribún umiestnil oblečené sexuálne bábiky.

Klub vyjadril úprimnú ľútosť nad kontroverziou, no stále trvá na tom, že v hľadisku boli iba figuríny a nie bábiky určené pred dospelých.

Klub sa rozhodol, aby aspoň čiastočne simuloval prítomnosť fanúšikov na tribúnach. Domácim to pomohlo, nad FC Kwangdžu zvíťazili 1:0 a získali tri body.

Chcú cítiť podporu z tribún

Najvyššiu futbalovú súťaž v Kórejskej republike po pandémii koronavírusu reštartovali 8. mája, samozrejmosťou je absencia priaznivcov na tribúnach.

Tento stav potrvá až dovtedy, kým autority nevyhodnotia, že tým nebude veľké riziko šírenia ochorenia COVID-19.

Podobné kroky ako FC Soul podnikajú aj iné kluby a nielen v Kórejskej republike. Chcú čo najviac stimulovať svojich futbalistov, aby aspoň čiastočne cítili podporu z tribún.

Preto do hľadiska často inštalujú prevažne kartónové podobizne fanúšikov. Nechýbajú ani veľké transparenty cez celé sektory štadiónov.

Takmer všetky figuríny boli ženského pohlavia

FC Soul potvrdil, že s výrobcom figurín opakovane konzultoval, či ide skutočne o modely určené prevažne pre obchody s textilom a nie je to sexuálny produkt.

Klub nekomentoval skutočnosť, prečo sú takmer všetky takéto figuríny ženského pohlavia.

Kórejská republika v pondelok zaznamenala 15 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19, celkovo v krajine majú cez 11-tisíc osôb s pozitívnym testom a 263 obetí koronavírusu.

Keďže počet nakazených osôb v krajine dlhodobo klesá, vláda sa rozhodla pomaly uvoľňovať prísne opatrenia.

Súvisiace články