Sklamaní futbalisti Sheffieldu United.
Sklamaní futbalisti Sheffieldu United. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jún 2020 o 16:26

Londýnske kluby boli úspešné.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu postúpili do semifinále anglického FA Cupu. V nedeľnom stretnutí štvrťfinále zvíťazili na ihrisku Sheffieldu United 2:1.

Domáci síce v 87. minúte odpovedali na premenenú jedenástku Nicolasa Pepeho z prvého polčasu, keď vyrovnal David McGoldrick, no v nadstavenom čase zápasu rozhodol o postupe hostí Dani Ceballos.

Medzi najlepšiu štvorku sa prebojovali aj hráči Chelsea, ktorí vyhrali na ihrisku Leicester City 1:0. Do semifinále ich poslal v 63. minúte Ross Barkley.

Semifinálové kvarteto skompletizoval Manchester City. Obhajca trofeje uspel v Newcastli 2:0.

V bránke domácich dostal prednosť pred slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom Angličan Karl Darlow.

Manchester City sa v semifinále stretne s londýnskym Arsenalom, Chelsea zabojuje o účasť vo finále proti Manchestru United.