Kanada

Williams

+ 2,426 s

Vysvetlivky:

*Poradie zodpovedá reálnemu zoradeniu na štartovom rošte nedeľných pretekov a nie je v súlade s pôvodnými kvalifikačnými výsledkami, ktoré sa menili v dôsledku penalizácií.

**Alonso, De Vries, Kuan-jü a Latifi dosiahli lepší čas ako súperi pred nimi, no nedostali sa do tretej časti kvalifikácie.

***Verstappen dosiahol lepší čas ako súperi pred ním, dostal však penalizáciu piatich miest za výmenu motora.

MONZA. V sobotnej kvalifikácii VC Talianska seriálu F1 bol najrýchlejší Monačan Charles Leclerc. Pilot Ferrari dosiahol čas 1:20,161 min a na domácom podujatí svojho tímu prekvapivo prekonal Maxa Verstappena na Red Bulle, ktorý za ním zaostal o 145 stotín sekundy.

Z prvého radu však odštartuje vedľa najrýchlejšieho jazdca George Russell (Mercedes), ktorý obsadil až šieste miesto s mankom 1,381 sekundy.

Piloti na 2.až 5. pozícii, vrátane Verstappena a tretieho Carlosa Sainza na Ferrari (+0,268), dostali penalizácie za výmenu rôznych komponentov na svojich monopostov.

Leclerc tak dostal šancu napodobniť svoj úspech z roku 2019, keď zvíťazil pred zrakmi "Tifosi" ako prvý pretekár Ferrari po takmer dekáde.

Atmosféra v Monze je tento víkend ešte výnimočnejšia, keďže sa podujatie spája s oslavami stého výročia okruhu. Tím z Maranella pri tejto príležitosti pripravil špeciálne lakovanie i kombinézy.

Kvalifikačný debut zažil v sobotu Holanďan Nyck de Vries, ktorý obsadil s Williamsom trináste miesto a bude štartovať ôsmy.

Vlaňajší majster Formuly E zaskočil za Alexa Albona. Ten podstúpil operáciu slepého čreva.

Pri svojom ostrom debute prekonal stáleho jazdca tímu Nicolasa Latifiho o 117 tisícin sekundy.

Kanaďan obsadil šestnáste miesto a vypadol už v úvodnej fáze kvalifikácie. V nedeľu zaujme na štarte desiatu pozíciu.

Domov»Formula 1»Leclerc získal pole position, v prvom rade bude aj šiesty Russell