Zámorského experta Dvorský sklamal, vyzdvihol však iného Slováka

Maxim Štrbák a Connor Bedard v zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji do 20 rokov 2022.
Maxim Štrbák a Connor Bedard v zápase Slovensko - Kanada na MS v hokeji do 20 rokov 2022. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. aug 2022 o 16:23

Chýbajúce tempo môže Dvorskému uškodiť, zhodnotil expert.

BRATISLAVA. Zámorský expert Corey Pronman z magazínu The Athletic sa vyjadril k výkonom dvoch slovenských hokejistov, ktorí reprezentovali Slovensko na tohtoročných MS v hokeji do 20 rokov v kanadskom Edmontone.

Vyzdvihol účinkovanie sedemnásťročného obrancu Maxima Štrbáka, ale trochu ho sklamali výkony rovnako starého útočníka Dalibora Dvorského.

"Nemyslím si, že Štrbák vyčnieval, ale ako hráč narodený v roku 2005 si na turnaji hráčov z ročníka 2002 zastal svoje miesto, čo je celkom pôsobivé. Technicky je pomerne zdatný, dobre korčuľuje a na turnaji ukázal aj záblesky veľkého talentu ako líder presilovkovej formácie.

Zdá sa, že by mohol patriť medzi najlepších defenzívnych hráčov na budúcoročnom drafte," napísal Pronman ku Štrbákovi, ktorý v štyroch zápasoch na MSJ 2022 nebodoval.

V sezóne 2021/2022 prispel k zisku striebra na Hlinka Gretzky Cupe aj k návratu slovenskej osemnástky medzi elitu po triumfe na šampionáte 1-A divízie majstrovstiev sveta.

"Dvorský hral dobre v presilovkách, ale nedarilo sa mu tak dobre tvoriť hru v útoku pri rovnovážnom počte hráčov na ľade. Mohli za to prevažne nedostatok rýchlosti na korčuliach a nedostatočné fyzické parametre.

Stále patrí medzi najsľubnejších hráčov pred budúcoročným draftom vďaka svojmu ofenzívnemu talentu, ale chýbajúce tempo mu môže uškodiť, keďže v preddraftovej sezóne sa chystá hrať medzi mužmi v druhej najvyššej švédskej lige," uviedol Pronman k Dvorskému.

Talentovaný útočník na šampionáte zaznamenal gól a asistenciu v štyroch dueloch. Má na konte rovnaké úspechy z minulého ročníka ako Štrbák.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Zámorského experta Dvorský sklamal, vyzdvihol však iného Slováka