Celtic uspel na českej pôde, z víťazstva sa tešil aj Hubočan

Momentka zo zápasu FK Jablonec - Celtic Glasgow.
Momentka zo zápasu FK Jablonec - Celtic Glasgow. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. aug 2021 o 23:41

Pozrite si výsledky 3. predkola Európskej ligy.

BRATISLAVA. Futbalisti Kajratu Almaty nedokázali v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA streliť doma gól arménskemu Alaškertu. Hosťujúci tím v 36. minúte nepremenil penaltu, neúspešným strelcom bol Aleksandar Glišič.

Úvodný duel 3. predkola nevyšiel českému Jabloncu, ktorý prehral doma so Celticom Glasgow 2:4. Slovák Jakub Považanec hral za domácich do 86. minúty.

Cyperský klub Omonia Nikózia zdolal doma Floru Tallinn 1:0, jediný gól strelil v 12. minúte Marinos Tzionis. Slovenský obranca Tomáš Hubočan hral za domácich prvý polčas, Michal Ďuriš chýbal na súpiske domácich.

Žalgiris Vilnius uhral v prvom stretnutí bezgólovú remízu na pôde slovinského tímu NŠ Mura. V drese litovského klubu absolvoval 56 minút na hrote útoku slovenský legionár Jakub Sylvestr.

Európska liga - 3. predkolo - prvé zápasy:

FK Jablonec - Celtic Glasgow 2:4 (1:2)

Góly: 17. Pilař, 85. Bitton (vlastný) - 12. Abada, 16. Furuhaši, 64. Forrest, 90. Christie

/Jakub Považanec za domácich do 86. min/

Omonia Nikózia - Flora Tallinn 1:0 (1:0)

Góly: 12. Tzioni

/Tomáš Hubočan (Omonia) hral do 46. min/

Galatasaray - St. Johnstone 1:1 (0:0)

Góly: 60. Boey – 58. Kerr (z 11 m), ČK: 56. Muslera (Galatasaray)

NŠ Mura - Žalgiris Vilnius 0:0

/Jakub Sylvestr (Žalgiris) hral do 56. min/

Rapid Viedeň - Anorthosis Famagusta 3:0 (1:0)

Góly: 35. Kara, 65. Fountas, 83. Grüll

Kajrat Almaty - Alaškert FC 0:0

Domov»Futbal»Európska liga»Celtic uspel na českej pôde, z víťazstva sa tešil aj Hubočan