EURO do 21 rokov vrcholí. Nemci uspeli v rozstrele, Taliani končia

Momentka zo zápasu Portugalsko - Taliansko na ME hráčov do 21 rokov.
Momentka zo zápasu Portugalsko - Taliansko na ME hráčov do 21 rokov. (Autor: SITA/AP)
TASR|31. máj 2021 o 20:55 (aktualizované 1. jún 2021 o 07:16)

Známi sú všetci semifinalisti.

BRATISLAVA. Holandská, španielska, nemecká a portugalská futbalová reprezentácia postúpili do semifinále ME hráčov do 21 rokov.

Holanďania zdolali v štvrťfinálovom stretnutí v Budapešti Francúzsko 2:1 zásluhou dvoch gólov Myrona Boadua z druhého polčasu.

O víťazstve Španielov nad Chorvátskom 2:1 po predĺžení zase rozhodol v Maribore druhý presný zásah Javiera Puada.

Nemenej dramatické boli aj večerné zápasy.

Nemci si vybojovali účasť v semifinále v rozstrele s Dánmi, v ktorom uspeli 6:5 po tom, ako sa duel skončil 2:2 po predĺžení.

Portugalci po riadnom hracom čase hrali nerozhodne s Talianmi 3:3. V predĺžení však hrali v početne výhode, strelili dva góly a triumfovali 5:3.

EURO do 21 rokov - štvrťfinále:

Španielsko – Chorvátsko 2:1 pp (0:0, 1:1)

Góly: 66. a 110. Puado – 90.+4 Ivanušec (z 11m)

/hralo sa v Maribore/

Holandsko – Francúzsko 2:1 (0:1)

Góly: 51. a 93. Boadu – 24. Upamecano

/hralo sa v Budapešti/

Portugalsko - Taliansko 5:3 pp (3:3, 2:1)

Góly: 6. a 31. Mota, 58. Ramos, 109. Jota, 119. Conceicao - 45. Pobega, 60. Scamacca, 89. Cutrone

ČK: 91. Lovato (Taliansko) po druhej žltej karte