Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Eto´o je blízko k prestupu do ruskej Machačkaly

Samuel Eto'o. (Autor: AP)
SITA|10. aug 2011 o 17:11

Kamerunský futbalový útočník Samuel Eto'o je o krôčik bližšie k prestupu do ruského milionárskeho klubu Anži Machačkala.

RÍM. Prezident Interu Miláno Massimo Moratti vyhlásil, že je ochotný zvážiť ponuku klubu z Dagestanu ktorá by sa mala pohybovať vo výške od 20 do 30 miliónov eur.

"Môžem povedať, že ponuka Anži je veľmi zaujímavá, férová a odzrkadľuje hráčovu hodnotu," povedal Moratti a doplnil: "Zvážime ju so samotným hráčom, našimi funkcionármi a rozhodnutie padne v najbližších dňoch."

Ako je známe, ruský klub ponúka hráčovi "nerazzuri" kontrakt na tri sezóny s platom 20 miliónov eur ročne, čo tréner talianskej reprezentácie Cesare Prandelli považuje za škandalózne a na adresu Kamerunčana doplnil: "Myslím si, že Eto'o si prestup do Ruska ešte dvakrát rozmyslí."

Šikovný 30-ročný kanonier bol v minulej sezóne najlepším strelcom svojho tímu a v predminulom ročníku pomohol milánskemu veľkoklubu získať cenne treble . V tíme z dagestanskej oblasti, ktorá patrí medzi najnebezpečnejšie v Rusku, už pôsobia Roberto Carlos, Jurij Žirkov či Balázs Dzsudzsák.

Súvisiace články