Erik Černák so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. mar 2021 o 00:10

Jeho súper dostal trest do konca zápasu.

Aktualizované o 8:30

NEW YORK. Hokejisti Tampa Bay Lightning vyhrali v nedeľňajšom súboji zámorskej NHL na ľade Chicago Blackhawks 6:3.

Slovenský obranca hostí Erik Černák si pripísal piatu asistenciu v sezóne, no zápas po zákroku do hlavy od obrancu Chicaga Connora Murphyho v druhej tretine nedohral.

Tampa ešte na začiatku druhej tretiny prehrávala 0:3, potom však v priebehu štyroch minút vyrovnala a víťazný gól, svoj druhý v stretnutí, zaznamenal v 37. minúte Yanni Gourde.

Černák sa podieľal na druhom zásahu svojho tímu, odohral 11:28 minúty, mal jednu strelu a plusový bod.

Murphy dostal po zákroku na neho v polovici duelu trest do konca zápasu, u Černáka je podozrenie na otras mozgu.

"Keď som videl, ako sa k nemu Murphy približuje, vedel som, že ho zasiahne. Je to kruté. Černák je bojovník, bol však v takej zraniteľnej pozícii a myslím si, že to Murphy využil," okomentoval zákrok Černákov spoluhráč Alex Killorn.

Murphyho zrejme čaká dodatočný trest od oddelenia pre hráčsku bezpečnosť NHL.

"Toto sú nebezpečné údery. Som si istý, že bude za to čeliť následkom. Pre nás je to veľmi nešťastná situácia. Netuším, ako vážne to je s 'Cernym'. Zranenia sa v hokeji stávajú, je však kruté, ak sa udejú takýmto spôsobom. Veríme, že bude v poriadku," povedal tréner Jon Cooper pre Tampa Bay Times.

Hokejisti Washingtonu zvíťazili na ľade Philadelphie 3:1. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský obranca Zdeno Chára.

Chára asistoval v 36. minúte pri vyrovnávajúcom zásahu z hokejky Alexandra Ovečkina. Pre ruského kanoniera to bol 714. gól v profilige a už iba tri mu chýbajú, aby sa na šiestom mieste historickej tabuľky strelcov vyrovnal Philovi Espositovi.

Do vedenia poslal Washington Dmitrij Orlov a definitívnu podobu výsledku stanovil obranca Nick Jensen, pre ktorého to bol prvý gól od 11. októbra 2018.

"Všetko odštartoval Zdeno Chára skvelou defenzívnou prácou na modrej čiare, vďaka svojej fyzickej činnosti odstavil dvoch protihráčov. To mi umožnilo zapojiť sa do útoku. Nicklas Bäckström ma parádne našiel prihrávkou a ja som mal more času, aby som presne zamieril," povedal Jensen pre nhl.com.

Vo Wells Fargo Center si duel priamo v hľadisko pozrelo 3000 divákov.

Chára odohral vyše 20 minút a zapísal si tiež dva plusové body. Chárov spoluhráč Richard Pánik nebodoval, odohral vyše 13 minút.

Boston prehral doma s New Jersey 0:1, čisté konto si vychytal Scott Wedwewood, ktorý zlikvidoval 40 striel.

V bránke Bruins dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask.

Dallas prehral na domácom ľade s Nashvillom 3:4 po nájazdoch. Slovenský obranca Stars Andrej Sekera odohral vyše 18 minút, do štatistík si zapísal dve strely.

NHL - výsledky za dnes:

NY Islanders - Buffalo 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Góly: 26. Lee (Eberle, Dobson), 27. Nelson (Wahlstrom, Leddy), 37. Cizikas (Pageau, Pelech), 53. Clutterbuck (Martin), 58. Nelson (Pulock) - 46. Skinner (Lazar, Mittelstadt), 50. Miller (Eichel, Hall)

Chicago - Tampa Bay 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Góly: 11. Kurashev (Soderberg), 16. Janmark (Kubalík, Kane), 24. Suter (Janmark) - 24. Palát (Hedman, Stamkos,) 25. Gourde (ČERNÁK), 28. Hedman (Point, Palát), 37. Gourdce (Sergačov), 55. Killorn (Gourde, McDonagh), 58. Maroon (Gourde, Joseph)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 11:28 minúty, do štatistík si pripísal kanadský bod za asistenciu, jeden plusový bod a jednu strelu na bránku/

Boston - New Jersey 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 56. Palmieri (Zacha, P. K. Subban)

/Jaroslav Halák (Boston) nechytal/

Carolina - Florida 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 16. Trocheck (Svečnikov, D. Hamilton), 25. Niederreiter (Nečas, Aho), 41. Aho (Martinook, Slavin), 44. Foegele (B. McGinn) – 31. Weegar (Acciari), 50. Marchment (Huberdeau, Barkov)

Philadelphia - Washington 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Farabee (Couturier) – 36. Ovečkin (Oshie, Chára), 40. Orlov (Carlson, J. Vrána), 45. Jensen (Bäckström, Oshie)

/Zdeno Chára odohral 20 minút a 10 sekúnd, pripísal si jeden kanadský bod za asistenciu, dva plusové body, tri strely a štyri bodyčeky, raz bol vylúčený. Richard Pánik (obaja Washington) bol na ľade 13 minút a 19 sekúnd, raz vystrelil a pripísal si dva bodyčeky/

Pittsburgh - NY Rangers 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Góly: 17. Marino (Kapanen, Rodrigues), 17. Kapanen (McCann, Malkin), 18. Crosby (Dumoulin, Letang), 54. Malkin (Kapanen, M. Pettersson), 57. Aston-Reese (Blueger, B. Tanev) – 2. Zibanejad (Bučnevič, Trouba)

Dallas - Nashville 3:4 sn (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 53. Faksa (Robertson, Lindell) (t.s.), 55. Pavelski (Gurianov, Heiskanen), 60. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn) – 16. Mikael Granlund (F. Forsberg, Tolvanen), 17. Järnkrok (Mikael Granlund, Pitlick), 34. Tolvanen (Josi, F. Forsberg), rozh. náj. Josi

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 18 minút a 23 sekúnd, nebodoval, pripísal si dve strely na bránu/

Calgary - Ottawa 3:4 sn (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 24. Giordano (M. Tkachuk, Nesterov), 44. J. Gaudreau (Mangiapane, M. Tkachuk), 53. Hanifin (Dubé, E. Lindholm) – 14. Co. Brown (Chabot, B. Tkachuk), 16. Dzingel (Tierney, Reilly), 28. White (N. Paul, N. Zajcev), rozh. náj. Batherson