Eric Staal sa chce vrátiť do NHL, Minnesota oňho nemá záujem

Oh My Hockey|14. nov 2021 o 12:35

Minulú sezónu končil vo finále Stanley Cupu. Tam nebodoval, no v 16 dueloch vedúcich k finálovej sérii zaznamenal osem kanadských bodov. Veril, že jeho kariéra bude pokračovať.

37-ročný Eric Staal je skúseným hokejistom a lídrom, dnes členom Triple Gold Clubu. Už ako 24-ročný bol kapitánom Caroliny Hurricanes, odkiaľ sa neskôr cez New York dostal do Minnesoty.

Posledný ročník začal v Buffale Sabres. Odtiaľ bol 27. marca vymenený do svojho posledného pôsobiska, frankofónneho Montrealu. Tam zažil rozprávkovú jazdu so smutným koncom.

Odvtedy si nezahral v žiadnom súťažnom zápase NHL. Korčule na klinec zatiaľ odmieta zavesiť. Insider Pierre LeBrun sa vyjadril, že by 37-ročný forvard rád pokračoval v kariére. V profilige už odohral 17 sezón s bilanciou 1293 zápasov, 441 gólov a 593 asistencií.

„Ideálna situácia by nastala, keby zostal v Minnesote, kde žije jeho rodina, ale klub o jeho služby neprejavil záujem a nemyslím si, že dôjde k zmene ich postoja. Návrat do Kanady, kde končil minulú sezónu, pravdepodobne tiež nie je v hre,“ povedal LeBrun.

Staalovi zrejme nezostáva než čakať a chopiť sa každej príležitosti. Veľký záujem už oňho v súťaži nie je, no jeho cesta späť ešte nie je úplne zahataná. Podľa novinára je jeho agent v kontakte s tromi či štyrmi organizáciami. Nedokáže však povedať, nakoľko vážne sú ich debaty.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: