Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Juraj Kucka môže mať spoluhráča z Fortuna ligy

Eric Davis (vpravo). (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|8. sep 2020 o 00:06

Dunajská Streda môže prísť o hráča.

BRATISLAVA. Podľa talianskych médií má FC Parma záujem o obrancu Dunajskej Stredy Erica Davisa. Reprezentant Panamy prišiel na Žitný ostrov v septembri 2015, má kontrakt do konca júna budúceho roka.

Davis je stabilným hráčom základnej zostavy žlto-modrých. V predchádzajúcich troch ročníkoch sa dostal do jedenástky roka našej najvyššej súťaže, v minulej sezóne zaznamenal aj gól roka.

29-ročný ľavý obranca bol jediným futbalistom z Fortuna ligy na svetovom šampionáte v Rusku pred dvoma rokmi.

Portál transfermarkt odhaduje hodnotu Davisa na 700 000 eur.

Prípadný odchod Panamčana by znamenal veľký problém pre súčasného lídra našej ligy, lebo v kádri DAC je okrem neho len jediný ľavý obranca, mladý Jorge Mendez, ktorý podľa trénera Bernda Storcka ešte nie je pripravený na najvyššiu súťaž.

Na Davisovom mieste skúšal nemecký kormidelník Dunajskej Stredy v Zlatých Moravciach Marka Divkoviča a po zmene systému Dominika Kružliaka.

V Parme pôsobí aj slovenský reprezentant Juraj Kucka. Mužstvo skončilo v minulej sezóne na 11. mieste talianskej Serie A, v prvom stretnutí nového ročníka hostí budúcu nedeľu SSC Neapol.

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články