Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Edmonton nakázal Marinčinovi pribrať osem kíl

Marinčin. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 20. júl 2014 o 03:58

Zatiaľ som tento plán splnil takmer na dve tretiny, prezradil valibuk z Košíc

BRATISLAVA. Slovenský hokejový reprezentant Martin Marinčin sa na nadchádzajúcu sezónu NHL hotuje v Banskej Bystrici.

Okrem tradičnej kondičnej prípravy však dostal od Edmontonu špeciálnu domácu úlohu - významne pribrať na hmotnosti.

Pribral päť kilogramov

"Na predsezónny kemp sa mám vrátiť o osem kilogramov ťažší. Zatiaľ som tento plán splnil takmer na dve tretiny. Pribral som päť kilogramov, ale pre mňa to je riadne morenie. Môžem zjesť aj koňa a váha stúpa len pomaličky," prezradil na webe HockeySlovakia.sk.

"Fakt som mal leto, keď som jedol všetko do radu, ale ručička sa takmer ani nehýbala. Verím však, že stanovený cieľ splním a na kemp prídem s predpísanou váhou," dodal Marinčin.

Dvadsaťdvaročný obranca, ktorého do prvého tímu Oilers povolali vlani 26. decembra a na farmu do Oklahomy sa odvtedy viac nepozrel. Zo zámoria mu prišli aj počas leta pozitívne signály, že by si mohol vybojovať pevné miesto v prvom tíme Oilers.

Cítil záujem od trénera

"Telefonoval mi tréner Dallas Eakins a pýtal sa ma, ako prebieha moja príprava a či pracujem na tom, čo som dostal za úlohu. Cítil som z jeho strany záujem, preto verím, že si vybojujem miesto v prvom tíme," povedal Marinčin.

"Do zámoria odlietam už 15. augusta a budem sa pripravovať pred začiatkom kempu ešte na mieste. Počas celého leta som pracoval na rozvoji sily, takže sa snáď moja osemtýždňová drina, ktorú absolvujem, prejaví potom aj v kempe."

Urastený odchovanec košického hokeja odohral za seniorskú reprezentáciu zatiaľ 14 zápasov a strelil aj jeden gól. Tento rok nechýbal na ZOH v Soči ani MS v Minsku.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.