Dvadsaťjednotka s Holandskom remizovala 2:2

Zreľák strieľa prvý gól.
Zreľák strieľa prvý gól. (Autor: TASR)
Sportnet|14. nov 2013 o 21:04

Slovensko je po remíze spolu s Holandskom na čele tabuľky s desiatimi bodmi, Holandsko má zápas k dobru.

SENEC. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov remizovala vo štvrtkovom prestížnom súboji 3. skupiny kvalifikácie ME 2015 s rovesníkmi z Holandska 2:2 (1:0).

Zverenci trénera Ivana Galáda viedli po prvom polčase 1:0 po presnom zásahu Adama Zreľáka, súperovi sa však dvomi gólmi podarilo otočiť skóre.

Posledné slovo v ostro hranom súboji v NTC Senec patrilo domácim, v 79. minúte zariadil deľbu bodov Tomáš Malec.

Slováci sa už v pondelok 18. novembra o 11.00 predstavia v Gruzínsku, hrá sa v meste Gori. Holandsko je so ziskom 10 bodov na čele skupiny, pri Slnečných jazerách utrpelo prvú stratu v tejto kvalifikácii.

Slováci nazbierali tiež 10 bodov, na konte však majú o zápas viac ako líder skupiny.

Do baráže ME 2015 postúpi desať víťazov skupín, ku ktorým sa pridajú štyri najlepšie mužstvá z 2. miest. O sedmičke postupujúcich na finálový turnaj rozhodne play off, zoznam účastníkov ME dopĺňa automaticky Česko ako ich organizátor.

Slovensko "21" - Holandsko "21" 2:2 (1:0)

Góly: 37. Zreľák, 79. Malec - 54. Castaignos, 69. Trindade de Vilhena (z 11 m). Rozhodoval: Johnsen (Nór.), ŽK: Pauschek, Mihalík, Zreľák, Niňaj, Gyömbér - Castaignos, Trindade de Vilhena, ČK: 82. Locadia za faul na Le Gianga, 1563 divákov.

Slovensko 21: Le Giang - Pauschek, Niňaj, Teixeira, Mazáň - Gyömbér, Hrošovský - Mihalík (72. Malec), Duda (63. Paur), Mészáros (90.+2 Lobotka) - Zreľák

Holandsko 21: Hahn - Dijkhuizen, Van Der Hoorn, Denswil, Aké - Ayoub, Trindade de Vilhena (90. Klaassen), Maher (89. Kongolo) - Promes, Castaignos (73. Locadia), Boetius

Ivan Galád, tréner Slovenska: "Vo futbale vždy chcete vyhrať. Pred rokom sme s Holandskom prehrali 0:2, dnes sme remizovali, ale hráči ukázali progres a to, že sa približujú k mužskému futbalu. S výsledkom spokojný nie som, s prístupom áno. Od zajtra sa začneme pripravovať na Gruzínsko, kde chceme uspieť, inak tento bod by stratil význam."