Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Ďurica ukážkovo skóroval z priameho kopu

SITA|23. jún 2011 o 11:19

Stabilný člen slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Ďurica zaznamenal v stredu druhý gól v tejto ligovej sezóne v drese svojho zamestnávateľa - ruského klubu Lokomotiv Moskva.

MOSKVA.

Urastený 29-ročný stopér skóroval v zápase 15. kola ruskej Premier League na ihrisku mestského rivala CSKA Moskva (1:3), keď krásne trafil z priameho kopu z veľkej vzdialenosti.

"Bolo to približne z tridsiatich metrov. Rozbehol som sa, trafil som to pekne a lopta skončila v sieti," opísal svoj presný zásah v rozhovore pre agentúru SITA Ján Ďurica a pokračoval: "Tieto priame kopy z veľkých vzdialeností zahrávam ja. Z blízka to chodia kopať technickejší hráči. Pocity sú však zmiešané, lebo ja som síce dal gól, ale mužstvo prehralo."

Lokomotiv sa aj napriek stredajšiemu zaváhaniu pohybuje v horných poschodiach ligovej tabuľky, po 15. kole mu patrí šiesta pozícia. "Držíme sa hore, ale zbytočne sme už viackrát prišli o nejaké body, čo nás mrzí. V tejto sezóne sme už odohrali aj zápasy, v ktorých sme mali vyhrať, no nepodarilo sa nám to. Škoda, mohli sme byť v tabuľke ešte vyššie," naznačil zmiešané pocity bývalý hráč Dunajskej Stredy, Petržalky, Saturnu Moskovská oblasť či nemeckého Hannoveru.

Ján Ďurica je skutočnou oporou svojho zamestnávateľa. V tomto ročníku, ktorý sa netradične skončí až na budúci rok na jar, odohral zatiaľ všetkých 15 ligových duelov bez jediného striedania. O spokojnosti s jeho výkonmi svedčí aj fakt, že vedenie "železničiarov" mu ponúklo predĺženie zmluvy. "Dá sa povedať, že som lídrom mužstva. Darí sa mi, v klube sú so mnou spokojní, dôverujú mi a majú ma radi, to je pre mňa dôležité. Mal by som s Lokomotivom predĺžiť zmluvu na ďalších pár rokov," avizoval skúsený stredný obranca.

"Máme taký cyklus, že hráme zápas každé štyri dni, ale v Európe je to normálne. Myslím si, že by sme si mali na to zvykať. V tejto sezóne sa predstavíme aj v Európskej lige UEFA a zápasová prax nám môže len pomôcť. Cítim aj nejakú tú únavu, ale treba vedieť, kedy je potrebné odpočívať, a potom sa to dá zvládnuť. Teraz je už aj medicína na takej úrovni, že vám k tomu pomôže," doplnil Ján Ďurica, ktorý svoj stredajší presný zásah venoval priateľke a svojej rodine.

Súvisiace články