Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dunga o vylúčení Neymara: Rozhodca to mal v pláne

Kolumbijský obranca Jeison Murillo (vpravo) s rozbitým nosom sa háda s brazílskym útočníkom Neymarom. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 18. jún 2015 o 08:44

Neymarovi zápas proti Kolumbii vôbec nevyšiel. Pôsobil nervózne a červená karta v závere zápasu iba podčiarkla jeho rozpačitý výkon.

SANTIAGO DE CHILE. Prehru 0:1 s Kolumbiou psychicky neuniesol kapitán brazílskej futbalovej reprezentácie Neymar, ktorý po strkanici dostal červenú kartu. Svojmu tímu bude s určitosťou chýbať v záverečnom súboji C-skupiny Copa America proti Venezuele, hrozí mu však zrejme aj vyšší trest. Vylúčený okrem Neymara bol aj Kolumbijčan Carlos Bacca.

Alves: Išli po neymarovi

Útočníkovi Barcelony zápas vôbec nevyšiel. Pôsobil nervózne a červená karta v závere zápasu iba podčiarkla jeho rozpačitý výkon. Jeho klubový i reprezentačný spoluhráč Dani Alves sa však zastal najväčšej hviezdy tímu.

"Úlohou rozhodcov je dbať na dodržiavanie pravidiel. Sme zvyknutí, že každý v Južnej Amerike je rád, keď Brazília prehrá. Kolumbijčania po Neymarovi celý čas poľovali, snažili sa ho nešportovým správaním znervózniť a to sa im podarilo. Je to však chyba rozhodcov, že im dovolili takto sa správať," citoval Alvesa portál goal.com.

Dunga: Rozhodca vedel, čo robí

Na hlavného rozhodcu nemal pekné slovo ani kormidelník Dunga. "Ústrednou postavou záveru stretnutia bol rozhodca. Nie je dobré, keď sa po zápase najviac hovorí o rozhodcovi, ale myslím si, že to dnes ani nebola náhoda. Veľmi dobre vedel, čo robí. Vylúčiť Neymara mal v pláne," nedával si servítku pred ústa Dunga, ktorý ťahal s Brazíliou jedenásťzápasovú víťaznú šnúru. Päťnásobní majstri sveta prehrali prvýkrát od MS 2014.

C-skupina:

Brazília - Kolumbia 0:1 (0:1)

Gól: 35. Murillo, ČK: 90+6. Nemyar - 90+6. Bacca

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.