Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Duda odmietol aj Inter Miláno, sezónu definitívne dohrá v Legii

Ondrej Duda aj napriek záujmu elitných klubov dohrá sezónu v Poľsku. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 14. jan 2015 o 16:30

Do konca sezóny sa už nebudeme baviť o žiadnom prestupe, uviedol Dudov otec.

VARŠAVA. Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda odmietol záujem Interu Miláno. Jeho agent Karol Csontó riešil v uplynulom týždni otázku prestupu priamo s trénerom talianskeho veľkoklubu Robertom Mancinim.

K dohode nedospeli. Na stretnutí sa mal zúčastniť aj jeho otec, ale odmietol prísť. "Do konca sezóny sa už nebudeme baviť o žiadnom prestupe," uviedol pre web przegladsportowy.pl.

— AFCPressWatch™ (@AFCPressWatch) 8. Leden 2015

O talentovaného stredopoliara prejavilo záujem hneď niekoľko renomovaných európskych klubov. Napríklad nemecký Hamburg či taliansky SSC Neapol.

Nie je najlepší čas na prestup

Dvadsaťročný slovenský reprezentant sa však nedávno vyjadril, že sezónu s určitosťou dohrá v Legii. Nezlákal ho ani enormný záujem trénera milánskeho Interu.

"Požiadali ma, aby som prišiel na stretnutie, ale ja som odmietol. Ondrej do konca sezóny nepôjde nikam," uviedol Duda starší.

"Nechceme nič meniť. Sme radi, že klub ako Inter sa zaujíma o môjho syna, ale toto nie je najlepší čas na prestup. S vedením Legie sme sa zhodli, že chceme, aby Ondrej dohral sezónu vo Varšave," dodal.

Okolo jeden a pol milióna eur

Výška finančnej kompenzácie za Dudu sa údajne pohybuje v rozpätí od šiestich do ôsmich miliónov poľských zlotých (vyše 1,5 milióna eur).

"Záujem klubov je pravidelný. Teraz je však akýkoľvek transfer nepravdepodobný. Chcem, aby dohral sezónu u nás," potvrdil prezident Legie Boguslaw Lesnodorski.

Duda má po jesennej časti sezóny v drese poľského majstra na konte sedem gólov. Štyri strelil v najvyššej domácej súťaži a ďalšie tri pridal v Európskej lige.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.