Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Duda je nadšený z prestupu do Norwichu. Znova sa chcem baviť, vraví

Ondrej Duda v drese Herthy Berlín. (Autor: tasr)
TASR|13. jan 2020 o 11:56

Slovenský reprezentant sa dočkal zmeny dresu.

NORWICH. Slovenský reprezentant Ondrej Duda sa po strate dôvery od trénera Jürgena Klinsmanna v Herthe Berlín dočkal zmeny dresu, na najbližšieho polroka posilní futbalistov Norwichu v rámci hosťovania.

V anglickej Premier League sa stane druhým Slovákom po brankárovi Martinovi Dúbravkovi.

Prvý štart by si mohol pripísať v sobotu 18. januára v zápase proti Bournemouthu.

"Presúvam sa z výbornej súťaže do lepšej," povedal Duda v rozhovore pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu.

"V posledných mesiacoch som bol v neľahkej situácii, a preto som rád, že som zmenil pôsobisko. Verím, že ten polrok budem môcť napredovať a budem hrávať," doplnil.

Slovenskí fanúšikovia sa po dlhšom čase dočkajú vzájomnej konfrontácie Slovákov v anglickej lige. Norwich nastúpi v Newcastli v zápase 25. kola 1. februára.

"Určite sa s Martinom stretneme a porozprávame. Chcel by som čo najviac hrávať, aby som získal opäť zápasovú prax. Znova sa chcem baviť futbalom a hlavne plánujem pomôcť mužstvu."

Klub so žlto-zelenými farbami je aktuálne v Premier League posledný.

"Zaslúžili by si viac bodov, ako momentálne majú. Súťaž nie je ľahká, ešte nie je koniec. Pred nami je päť mesiacov a ja dúfam, že krok po kroku budeme získavať ďalšie body," dodal Duda.

Súvisiace články