Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Dúbravka je z fanúšikov Newcastle nadšený: Bolo to pre mňa niečo špeciálne

Martin Dúbravka. (Autor: TASR)
SITA|25. feb 2019 o 14:12

Podporu cíti aj na ihriskách súpera.

NEWCASTLE. Fanúšikovia Newcastlu United vyjadrili veľkú podporu a poctu slovenskému futbalovému brankárovi Martinovi Dúbravkovi.

Ten sa zaskvel ôsmym čistým kontom v sezóne pri víťazstve Newcastle v sobotňajšom zápase 27. kola anglickej Premier League proti Huddersfieldu (2:0) a odčinil sa za nešťastnú remízu v predošlom kole na pôde Wolverhamptonu Wanderers (1:1), keď nešťastne inkasoval v nadstavení.

Priaznivci "čierno-bielych" napriek tomu počas zápasu viackrát hlasno skandovali jeho meno a vyjadrili tak, že reprezentant SR patrí medzi ich obľúbencov a plne mu dôverujú. To po zápase dojalo aj 30-ročného rodáka zo Žiliny.

"Bolo to pre mňa niečo úžasné. Akonáhle som vyšiel na ihrisko, dočkal som sa veľkej podpory ako každý z našich hráčov. Fanúšikovia v tomto meste sú špeciálni a neustále za vami stoja. Ich podporu cítime nielen v domácich zápasoch, ale aj v tých na ihrisku súpera."

,,Preto som šťastný, že po stretnutí sme mohli sláviť ohromne dôležitú výhru," povedal po zápase Dúbravka, ktorého citoval web chroniclelive.co.uk. K úspešnej nule mu dopomohol aj fakt, že sobotňajší súper Newcastlu vyslal za 90 minút do priestoru bránky domáceho tímu iba jednu strelu.

"Musím pochváliť aj gólmana súpera Jonasa Lossla, ktorý svoj tím dlho držal v hre o body. To, že som v zápase nepredviedol takmer žiaden zákrok, je ukážkou dobrej práce celého tímu."

,,Vybudovali sme si sebavedomie a chceme zopakovať niečo podobné aj v utorňajšom zápase proti Burnley," doplnil Dúbravka, ktorého tím sa vzdialil od zostupovej zóny. Aktuálne sa s 28 bodmi nachádza na 15. priečke v priebežnej ligovej tabuľke.

Súvisiace články