Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Dubajová mieri do Oldenburgu

TASR|3. máj 2001 o 18:25

Šaľa 3. mája (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa, ktoré delí jediné víťazstvo nad Nitrou od úspešnej obhajoby titulu, sa v budúcej sezóne budú musieť zaobísť bez dvoch doterajších opôr tímu. Spojky Marcela Vlčková a Katarína Dubajová odchádzajú do tímov nemeckej bundesligy - HC Lipsko a VfL Oldenburg.

O prestupe Vlčkovej do družstva ďalšej slovenskej reprezentačnej spojky Jany Oborilovej sa v podstate rozhodlo už v marci, Dubajová sa s predstaviteľmi dolnosaského klubu z Oldenburgu dohodla len cez víkend v Šali a ústny súhlas musia ešte obe strany potvrdiť podpisom zmluvy.

"Predbežne sme rozprávali o trojročnom pôsobení, na konkrétnostiach zmluvy sa však s predstaviteľmi Oldenburgu dohodnem neskôr," povedala najlepšia hádzanárka roku 2000. V nemeckom klube, ktorý tohtoročné účinkovanie v bundeslige ukončil na šiestom mieste, absolvovala už tri ročníky aj ďalšia hráčka zo Slovenska - Anna-Mária Kovácsová. Bývalá hádzanárka Nitry bola z hráčok v zeleno-bielych dresoch najlepšou strelkyňou sezóny - v 21 zápasoch nastrieľala 113 gólov, z toho 24 zo sedmičiek. Jej budúcnosť v klube sa však má vyriešiť v najbližších dňoch.

Hráčky Oldenburgu čaká už 10. až 13. mája sústredenie na Mallorke, Dubajová sa však k novému tímu pravdepodobne pripojí až pred začiatkom prípravy na novú sezónu 1. júla. Už v auguste ju s VfL čaká prestížny turnaj Oldenburg Wunderhorn, na ktorom bude štartovať niekoľko špičkových európskych klubov.

br po

Súvisiace články