Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dokopy získali osem Stanley Cupov. Sieň slávy NHL sa opäť rozšíri

TASR|Publikované 7. nov 2015 o 11:05

Okrem nich menujú aj bývalých hráčov Phila Housleya a Billa Haya, vlastníka Caroliny Hurricanes Petra Karmanosa v kategórii "budovateľa" ligy a Angelu Ruggierovú v ženskej kategórii.

TORONTO. Sieň slávy zámorskej NHL sa v pondelok rozšíri o ďalších členov, keď do nej komisia menuje niekdajších profiligových hráčov Nicklasa Lidströma, Sergeja Fiodorova, Chrisa Prongera, Phila Housleya a Billa Haya.

Okrem nich menujú aj vlastníka Caroliny Hurricanes Petra Karmanosa v kategórii "budovateľa" ligy a Angelu Ruggierovú v ženskej kategórii.

Lidström a Fiodorov ťahali Detroit

Niekdajší švédsky obranca Nicklas Lidström odohral celú svoju zámorskú kariéru v klube Detroit Red Wings. V NHL nastúpil na 1564 zápasov, v ktorých si pripísal 1142 bodov. Vo vyraďovacej časti odohral ďalších 263 stretnutí so ziskom 183 bodov.

Nicklas Lidström získal s Detroitom štyri Stanley Cupy.

S Detroitom získal štyri Stanleyho poháre a stal sa prvým európskym kapitánom, ktorý doviedol svoj tím k titulu. Darilo sa mu aj na individuálnej úrovni, keď okrem iného vyhral v siedmych ročníkoch cenu pre najlepšieho obrancu sezóny.

Bývalý ruský útočník Sergej Fiodorov nastúpil v profilige na 1248 zápasov, v ktorých nazbieral 1179 kanadských bodov, v playoff odohral 183 duelov a pripísal si v nich 176 bodov.

S Detroitom získal tri Stanleyho poháre a je držiteľom ceny pre najužitočnejšieho hráča sezóny.

Sergej Fiodorov patrí k najlepším ruským hokejistom v histórii.

Housley sa Stanley Cupu nedočkal

Kanadský obranca Chris Pronger má stále platnú zmluvu s klubom Arizona Coyotes, aktívne však nehrá už štyri sezóny. V profilige získal 698 bodov a 1590 trestných minút v 1167 stretnutiach, v nadstavbe odohral 173 duelov so ziskom 121 bodov.

S klubom Anaheim Ducks vybojoval svoj jediný Stanleyho pohár, počas kariéry získal aj cenu pre najlepšieho obrancu a najužitočnejšieho hráča sezóny.

Chris Pronger získal v kariére aj cenu pre najlepšieho obrancu NHL.

Bývalý americký zadák Phil Housley zaznamenal v profilige 1232 bodov v 1495 dueloch. Vo vyraďovacej časti nastúpil na 85 zápasov, v ktorých si pripísal 56 bodov.

Na klubovej úrovni sa úspechu nedočkal, v tej individuálnej bol sedemnásobným účastníkom Zápasu hviezd NHL a v roku 2008 ho profiligová organizácia Buffalo Sabres uviedla do klubovej siene slávy.

Phil Housley je legendou Buffala Sabres.

Sedemdesiatdeväťročný Bill Hay pôsobil celú svoju kariéru ako center Chicaga Blackhawks, s ktorým získal v roku 1961 Stanleyho pohár.

V NHL odohral 506 stretnutí, v ktorých zaknihoval 386 bodov a ďalších 67 zápasov a 36 bodov pridal v playoff. Niekoľko rokov bol predsedom Siene slávy NHL.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.