Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Do Chorvátska bez štyroch opôr

SITA|Publikované 15. jún 2009 o 19:25

Slovenská hádzanárska reprezentácia odcestuje v utorok popoludní letecky z Viedne do Zadaru, kde v stredu o 20.00 h nastúpi proti Chorvátsku na predposledný duel kvalifikácie ...

HLOHOVEC. Slovenská hádzanárska reprezentácia odcestuje v utorok popoludní letecky z Viedne do Zadaru, kde v stredu o 20.00 h nastúpi proti Chorvátsku na predposledný duel kvalifikácie o postup ME 2010 v Rakúsku.

Keďže Slovákov čaká rozhodujúci zápas o druhú postupovú priečku v 4. skupine v nedeľu 21. 6. o 16.00 h v Hlohovci proti Maďarsku, tréner Zoltán Heister sa rozhodol v stredajšom súboji s úradujúcimi vicemajstrami sveta šetriť svojich kľúčových a najvyťažovanejších hráčov, navyše niektorí z nich mali aj zdravotné problémy.

"Doma zostanú Martin Straňovský, Dano Valo, Fero Šulc a Andy Petro," informoval agentúru SITA v pondelok večer kormidelník SR, ktorý bude mať bez spomenutého kvarteta opôr k dispozícii 14-členný káder. "V Zadare sa predstavíme s jedenástimi hráčmi a troma brankármi. Tretím gólmanom bude Peter Pčola z Nových Zámkov, ktorý sa k nám opäť pripojil," dodal Heister.

Nominácia hádzanárov Slovenska na zápas kvalifikácie ME 2010 proti Chorvátsku (Zadar, streda 17. 6. o 20.00 h):

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Teodor Paul (PLER KC Budapešť/Maď.), Peter Pčola (HC Štart Nové Zámky)

pivoti: Michal Kopčo (FKK Gyöngyös/Maď.), Alexander Ivanov (HC Štart Nové Zámky)

krídla: Tomáš Straňovský (ZMC Amicitia Zürich/Švajč.), Marián Kleis (FKK Gyöngyös), Tomáš Urban (IS Košice), Viktor Szapu (HC Štart Nové Zámky)

spojky: Csaba Szücs ml. (HSG Nordhorn/Nem.), Juraj Nižnan (TUSPO Obernburg/Nem.), Radovan Pekár (Tatran Prešov), Jozef Bičaník (UHC Goldmann Druck Tulln/Rak.), Juraj Peťko (HC Štart Nové Zámky)

Súvisiace články