Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Dinamo Bukurešť si chce Nemca udržať, v klube mu núkajú zvýšenie platu

(Autor: TASR/AP)
SITA|28. nov 2017 o 13:36

Slovenský futbalista sa v lete budúceho roka môže stať voľným hráčom.

BUKUREŠŤ.O ďalšom osude slovenského futbalového útočníka Adama Nemca, ktorému 1. januára 2018 začne plynúť posledný polrok zmluvy v klube Dinamo Bukurešť, sa rozhodne v zime.

Podľa slov trénera mužstva Ionela Danciulesca pre rumunské vysielanie Digi Sportu, je na samotnom hráčovi, ako sa rozhodne.

"Je to na Nemcovi. Blíži sa koniec jeho kariéry a vyberie si to, čo je pre neho a pre jeho rodinu najlepšie. Možno v zime odíde a možno zostane do leta, keď sa stane voľným hráčom," povedal tréner účastníka najvyššej rumunskej futbalovej súťaže.

Do hry vstúpil mestský konkurent FCSB (bývalá Steaua Bukurešť), pričom jeho majiteľ George Becali urobil pre hráča už dve platové ponuky: pôvodne mu ponúkal mesačný plat 15-tisíc eur, ktorý navýšil na 25-tisíc, čím by sa Nemec zaradil medzi najlepšie platených hráčov klubu.

Podľa portálu Sport.ro Nemec neodpovedal na ostatnú ponuku a predstavitelia červeno-modrých sa domnievajú, že zvažuje záujem zo strany klubu z arabskej krajiny.

Hráč sa vyjadril, že počká do zimy a uvidí, čo sa bude diať potom. "Robím si svoju úlohu na trávniku, snažím sa hrať čo najlepšie. Mám kontrakt do konca sezóny. Stále som hráčom Dinama," uviedol 32-ročný rodák z Banskej Bystrice, ktorý v reprezentačnom drese odohral dosiaľ 34 zápasov a strelil v nich jedenásť gólov.

Súvisiace články