Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Detroit sa na Cháru neteší: Bude to s ním ťažké

Zdeno Chára (Autor: TASR/AP)
TASR|21. sep 2013 o 13:08

Chára vzbudzuje u hráčov Detroitu rešpekt. Keď hráte proti takým silným chlapíkom, tak si uvedomíte, že váš môžu poriadne rozdrviť, tvrdí Pavel Dacjuk.

DETROIT. Hokejisti Detroitu zvykli v uplynulých rokoch nastupovať proti kapitánovi Bostonu Zdenovi Chárovi v priemere raz za sezónu, od ročníka 2013/2014 sa to však zmení.

Na základe nového ligového preskupenia a presunu Red Wings zo Západnej do Východnej konferencie NHL sa frekvencia ich stretov prudko zvýši a už teraz sa hráči "červených krídel" netešia na súboje s vyše dvojmetrovým Slovákom.

"Bude to s ním ťažké. To, že je považovaný za jedného z najlepších obrancov v lige, má určitý dôvod," uviedol na adresu najvyššieho muža NHL útočník Justin Abdelkader, ktorý v príprave nastupoval v elitnej útočnej formácii Red Wings s Pavlom Dacjukom a Henrikom Zetterbergom.

V nej si plnil úlohy "rozrážača" v bránkovisku, kde bude zvádzať ostré súboje aj s 36-ročným slovenským "obrom".

Abdelkader otvoril skóre vo štvrtkovom prípravnom zápase s Bruins, v ktorom Detroit vyhral vysoko 8:2. Napriek debaklu bol Chára postrachom pre útočníkov súpera. V sobotu bol na programe ďalší predsezónny duel týchto dvoch klubov.

"Nebude to proti nemu ľahké, pri tej jeho veľkej postave. Vždy sa snaží získať kontrolu v bránkovisku, musíte si tak pri ňom zakaždým veľa vytrpieť. Je veľmi silný, ťažko sa proti nemu presadzuje," poznamenal 26-ročný Američan pre Detroit News.

Silu trenčianskeho rodáka pocítil vo štvrtkovom dueli aj hviezdny Dacjuk, ktorého Chára v jednom momente "prišpendlil" na mantinel. "Bol to dobrý, čistý bodyček. Nemám s takými 'hitmi' problém, pokiaľ sú čisté," povedal o zákroku ruský center.

Dvestošesť centimetrov vysoký Chára vzbudzuje u hráčov Detroitu rešpekt, v jeho výške však vidí Dacjuk aj výhodu: "Ľahko ho zbadáte na ľade, nedá sa ho nevšimnúť. Ale áno, vždy keď hráte proti takým silným chlapíkom, tak si uvedomíte, že váš môžu poriadne rozdrviť."

Súvisiace články