Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Demitra po postupe v KHL: Máme aj na Rigu

Pavol Demitra (Autor: FOTO SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
Vojtech Jurkovič|6. mar 2011 o 17:56

Jaroslavľ po troch rokoch zvládol rozhodujúci siedmy zápas v play off. Pavol Demitra v sérii proti Dinamu Minsk nazbieral 10 bodov za jeden gól a deväť asistencií.

Jaroslavľ po troch rokoch zvládol rozhodujúci siedmy zápas v play off. Pavol Demitra v sérii proti Dinamu Minsk nazbieral 10 bodov za jeden gól a deväť asistencií.

Ako víťazi základnej časti Západnej konferencie ste boli proti ôsmemu Minsku vysokým favoritom. Nakoniec ste mali nervy až do rozhodujúceho siedmeho zápasu 6:1. Čím to?

„Súper sa vypol. Tím okolo Joža Stümpela a Petra Podhradského zvýšil agresivitu, úžasne bojoval, nedával nám priestor, čo na nás platilo."

V kľúčovom siedmom súboji ste mali asistencie pri treťom a piatom góle. Ktorý bol dôležitejší?

„Možno piaty, ktorým sme reagovali na prvý gól hostí. Ten však padol až za stavu 4:0 pre nás. Tréner Vladislav Vujtek nás dobre psychicky pripravil a plný šta〜dión skvele podporoval. Hoci napätie sme cítili, puky nikomu neodskakovali a zvládli sme postup, ktorý sme si predtým zbytočne zamotali."

V ďalšom kole play off vás čaká Dinamo Riga so slovenským trénerom Júliusom Šuplerom a útočníkmi Róbertom Petrovickým i Tomášom Surovým. Papierovo ste znova favoriti. Začínate v utorok doma. Trúfate si?

„Určite. Riga má podobne bojovne stavaný tím ako Minsk, no my by sme mali hrať už len lepšie. V poslednom súboji s Minskom sme sa vrátili k starému štýlu, dobre a rýchlo sme kombinovali."

Nepochybne sledujete svoju Duklu Trenčín v sérii so Slovanom v play off slovenskej extraligy.

„Intenzívne. Veľmi ma potešila výhrou v Bratislave. Klobúk dolu pred Ľubom Sekerášom, ktorý dal vedúci gól a s prehľadom dirigoval obranu."

Súvisiace články