Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric
Branislav Delej. (Autor: TASR)
TASR|26. nov 2016 o 13:58

Mal byť najväčším konkurentom Siekela, no napokon získal len deväť hlasov.

BRATISLAVA. Branislava Deleja po neúspešnej kandidatúre na post prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) sklamali ľudia, ktorí mu do očí sľúbili odovzdanie hlasov.

Zvolenie Antona Siekela plne akceptuje, nečakal však, že výsledky prinesú až taký priepastný rozdiel.

Ďalší protikandidát Milan Jagnešák naopak nepovažuje prehru za neúspech. Po sobote zrejme opäť naštartuje aktívnu športovú kariéru a bude sa pripravovať na ZOH v Pjongčangu.

Nedostal podporu od ľudí, ktorí mu ju sľúbili

Delej dostal od delegátov len deväť hlasov. Nízky počet ho v porovnaní s víťazstvom Antona Siekela, ktorý ich získal 88, veľmi prekvapil.

"Čakal som, že rozdiel bude tesnejší. Voliči sa rozhodli, no prekvapilo ma, koľko hlasov dostal pán Siekel. Svedčí to o tom, že ľudia nechcú zmenu. Neprijali alternatívu, ktorú som ponúkol. Výsledky plne akceptujem, gratulujem víťazovi a beriem to na vedomie. Som však sklamaný z toho, že podporu som nedostal od ľudí, ktorí mi to do očí sľúbili," uviedol.

Hoci zvoleného kandidáta rešpektuje, priepastný rozdiel v počte hlasov si nevedel vysvetliť.

"Nečakal som to. Neviem, čo sa stalo. Delegáti sa takto rozhodli, je to ich svedomie. Ponúkol som alternatívu, ktorá sa neujala, pôjde sa teda cestou pána Siekela. Kandidát, ktorý nedal do volieb žiadny program, nezorganizoval ani jednu tlačovku, dokázal presvedčiť plénum v takom hojnom počte a vyhral. Rešpektujem to."

Ponuku Siekela by prijal

Delej pracuje v SOV dvadsať rokov. Vo funkcii vedúceho lekára slovenskej výpravy sa zúčastnil na piatich olympijských hrách a uplynulé štyri roky bol členom exekutívy strešnej organizácie.

Ak bude mať nové vedenie SOV o jeho služby záujem, je pripravený s ním spolupracovať.

"Olympizmus je môj život. Ako lekár budem so športovcami spolupracovať ďalej, a keď sa nový prezident rozhodne, že tam bude iný doktor a zdravotnícke zariadenie, prijmem to férovo. Ak dostanem ponuku, vo svojej práci budem pokračovať," konštatoval.

Jagnešák môže ísť na ďalšiu olympiádu

Milanovi Jagnešákovi nechýbal ani po vyhlásení výsledkov úsmev na tvári. Napriek tomu, že získal len päť z celkového počtu 107 platných hlasov, bol so svojou kampaňou spokojný.

"Neberiem to ako neúspech. Do volieb som išiel s tým, aby som sa postavil za športovcov. Verím, že zvolený kandidát bude spolupracovať so všetkými zväzmi a dá každému príležitosť reprezentovať Slovensko," povedal.

Šéf Slovenského zväzu bobistov považuje dosiahnutý výsledok za férový.

"Neobchádzal som nikoho. Stále som hlásil, že idem do toho za športovcov. Preto si myslím, že päť hlasov je fér. Niektorí vnímali, čom som pre nich urobil, a to je pre mňa dôležitejšie ako hlasy," avizoval.

Na snímke zľava slovenskí športovci Milan Jagnešák, Danka Barteková a Jozef Gönci. (Autor: TASR)

Pre snahu o získanie postu prezidenta SOV prerušil aktívnu bobovú kariéru, no po sobotňajšej prehre sa k najobľúbenejšej činnosti zrejme vráti.

"Štyri olympijské kruhy som dosiahol, ešte jeden by sa patril. Napísali o mne, že som bol na piatich olympiádach, možno mi vyveštili budúcnosť. Cesta sa mi nezavrela. Vždy som sa považoval za športovca," dodal Jagnešák.

Súvisiace články