Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Val di Fiemme, Taliansko

4.Robert JohanssonNórsko252,5 b(122,5 m + 127,5 m)
5.David SiegelNemecko251,9 b(127,5 m + 124,0 m)
6.Markus EisenbichlerNemecko250,3 b(121,0 m + 133,0 m)
7.Rjoju KobajašiJaponsko249,2 b(128,0 m + 122,5 m)

VAL DI FIEMME. Poľský skokan na lyžiach Dawid Kubacki sa stal na mostíku HS-135 v talianskom Val di Fiemme víťazom nedeľňajších podvečerných pretekov Svetového pohára a dosiahol premiérový triumf na podujatí tohto rangu.

Dvadsaťosemročný rodák z Nowého Targu viedol už po prvom kole a napokon so súčtom 271,1 bodu nechal za sebou všetkých svojich súperov. Pre Poľsko vybojoval prvé individuálne víťazstvo v tejto zimnej sezóne.

Druhé miesto s výrazným odstupom 13,9 bodu obsadil Rakúšan Stefan Kraft, tretí bol obhajca veľkého krištáľového glóbusu Kamil Stoch z Poľska (256,9 b.), ktorý sa na bronzový stupienok posunul z ôsmej priečky po prvom kole.

Kubacki potreboval na premiérový individuálny triumf 169 individuálnych súťaží.

Suverén tejto zimy Rjoju Kobajaši z Japonska sa po šiestich triumfoch za sebou musel uspokojiť v nedeľu vo Val di Fiemme až so siedmym miestom (249,2 b.), hoci po úvodnom kole figuroval ešte na druhej pozícii.

V prípade nedeľňajšieho prvenstva vo Val di Fiemme sa však mohol zapísať do histórie - so siedmimi víťazstvami za sebou v pretekoch jednotlivcov v rámci Svetového pohára.

Seriál pokračuje počas nasledujúceho víkendu na mostíku HS-134 v poľskom Zakopanom, v sobotu 19. januára sa uskutoční súťaž družstiev so začiatkom o 16.15 h, v nedeľu sa predstavia jednotlivci (štart 1. kola hlavnej súťaže je o 16.00 h).