Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Davisov pohár: Srbi zmietli Chorvátov, Česi prehrali s Austráliou

Srb Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. mar 2015 o 15:58

Výsledky zápasov Davisovho pohára.

KRALJEVO. Tenisti Srbska zdolali v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára Chorvátsko jasne 5:0.

Kazachstan síce po sobote prehrával s Talianskom 1:2, ale po veľkej dráme v nedeľu súboj otočil a postúpil do ďalšieho kola.

Skončili aj obhajcovia lanského víťazstva Švajčiari, ktorí bez Rogera Federera i Stana Wawrinku nestačili na Belgičanov.

Srbsko - Chorvátsko 5:0

Nedeľa: Filip Krajinovič - Franko Škugor 6:4, 6:2, Viktor Troicki - Mate Delič 6:4, 6:3

Sobota: Novak Djokovič, Nenad Zimonjič - Marin Draganja, Franko Škugor 6:3, 6:4, 6:1

Piatok: Novak Djokovič - Mate Delič 6:3, 6:2, 6:4, Viktor Troicki - Borna Čorič 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1

Česko - Austrália 2:3

Nedeľa: Lukáš Rosol - Bernard Tomic 6:7 (4), 3:6, 6:7 (5), Jan Mertl - Samuel Groth 6:3, 6:2

Sobota: Adam Pavlásek, Jiří Veselý - Samuel Groth, Lleyton Hewitt 1:6, 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4), 6:2

Piatok: Lukáš Rosol - Thanasi Kokkinakis 6:4, 6:2, 5:7, 5:7, 3:6, Jiří Veselý - Bernard Tomic 4:6, 3:6, 6:7 (5)

Veľká Británia - USA 3:2

Nedeľa: Andy Murray - John Isner 7:6 (4), 6:3, 7:6 (4), James Ward - Donald Young 7:5, 0:1 - skreč, Ward odstúpil

Sobota: Dominic Inglot, Jamie Murray - Bob Bryan, Mike Bryan 3:6, 2:6, 6:3, 7:6 (8), 7:9

Piatok: Andy Murray - Donald Young 6:1, 6:1, 4:6, 6:2 James Ward - John Isner 6:7 (4), 5:7, 6:3, 7:6 (3), 15:13

Kazachstan - Taliansko 3:2

Nedeľa: Michail Kukuškin - Andreas Seppi 7:6 (8), 6:0, 6:4, Oleksandr Nedoviesov - Fabio Fognini 7:6 (5), 3:6, 4:6, 6:3, 7:5

Sobota: Andrej Golubev, Oleksandr Nedoviesov - Simone Bolelli, Fabio Fognini 6:7 (4), 3:6, 7:6 (13), 4:6

Piatok: Michail Kukuškin - Simone Bolelli 7:6 (6), 6:1, 6:2, Andrej Golubev - Andreas Seppi 3:6, 3:6, 7:6 (5), 2:6

Nemecko - Francúzsko 2:3

Nedeľa: Philipp Kohlschreiber - Gilles Simon 7:6 (5), 6:4, Jan-Lennard Struff - Nicolas Mahut 7:6 (6), 6:3

Sobota: Benjamin Becker, André Begemann - Julien Benneteau, Nicolas Mahut 4:6, 3:6, 2:6

Piatok: Jan-Lennard Struff - Gilles Simon 6:7 (4), 6:2, 7:6 (1), 2:6, 8:10, Philipp Kohlschreiber - Gael Monfils 4:6, 5:7, 6:7 (4)

Belgicko - Švajčiarsko 3:2

Nedeľa: Steve Darcis - Henri Laaksonen 3:6, 6:3, 6:3, 6:7 (5), 1:6, David Goffin - Adrian Bossel 6:4, 6:0, 6:4

Sobota: Ruben Bemelmans, Niels Desein - Adrien Bossel, Michael Lammer 1:6, 6:3, 6:2, 6:2

Piatok: Ruben Bemelmans - Henri Laaksonen 6:1, 7:6 (6), 4:6, 0:6, 2:6, Steve Darcis - Michael Lammer 6:3, 6:1, 6:3

Argentína - Brazília 2:2 po tretej dvojhre

Nedeľa: Leonardo Mayer - Joao Souza 7:6 (4), 7:6 (5), 5:7, 5:7, 15:13 - zápas trval 6:42 h, čo je nový absolútny časový rekord Davis Cupu vo dvojhre

Sobota: Carlos Berlocq, Diego Schwartzman - Marcelo Melo, Bruno Soares 5:7, 3:6, 4:6

Piatok: Carlos Berlocq - Joao Souza 4:6, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6, Leonardo Mayer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:3, 1:6, 6:3

Kanada - Japonsko 2:1 po sobotňajšej štvorhre

Sobota: Daniel Nestor, Vasek Pospisil - Go Soeda, Jasutaka Učijama 7:5, 2:6, 6:3, 3:6, 6:3

Piatok: Milos Raonic - Tacuma Ito 6:2, 6:1, 6:2, Vasek Pospisil - Kei Nišikori 4:6, 6:7 (5), 3:6

Dvojice vo štvrťfinále (17. - 19. júla)

Veľká Británia - Francúzsko

Austrália - Kazachstan

Argentína - Srbsko alebo Srbsko - Brazília

Belgicko - Kanada alebo Japonsko

Euroafrická zóna - 1. kolo

Rumunsko - Izrael 5:0 (Rumunsko bude súperom Slovenska v 2. kole)

Nedeľa: Adrian Ungur - Edan Leshem 6:4, 6:2, Marius Copil - Bar Tzuf Botzer 7:6 (3), 6:3

Sobota: Florin Mergea, Horia Tecau - Bar Tzuf Botzer, Edan Leshem 6:3, 6:4, 6:4

Piatok: Adrian Ungur - Bar Tzuf Botzer 7:5, 6:3, 6:0, Marius Copil - Dudi Sela 6:7 (3), 7:6 (3), 6:4, 6:2

Španielsko - voľný žreb, Rusko - Dánsko 4:1, Holandsko - voľný žreb, Švédsko - Rakúsko 2:3, Slovensko - Slovinsko 5:0, Rumunsko - Izrael 5:0, Poľsko - Litva 3:2, Ukrajina - voľný žreb

Ázijsko-oceánska zóna - 1. kolo

Uzbekistan - voľný žreb, Thajsko - Kórejská republika 2:3, Nový Zéland - Čína 4:1, India - voľný žreb

Americká zóna - 1. kolo

Kolumbia - voľný žreb, Uruguaj - voľný žreb, Barbados - Dominikánska republika 2:2, Ekvádor - voľný žreb

2. kolo: Uruguaj - Kolumbia 1:2

Súvisiace články