Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Legenda Plzne si predĺži kariéru. Hlavným dôvodom je Guľa

Hráč Realu Gareth Bale (v strede) a hráč Plzne David Limberský (vpravo). (Autor: TASR)
TASR|1. júl 2020 o 16:30

Je to niečo nové, vraví Limberský.

PLZEŇ. Tridsaťšesťročný futbalový obranca David Limberský sa rozhodol pokračovať v kariére.

S Viktoriou Plzeň predĺžil zmluvu o ďalší rok a ako jeden z najvýraznejších impulzov k tomuto kroku označil prácu pod vedením slovenského kouča Adriana Guľu.

"Je to tak. Je to niečo nové, vymyká sa to z rôznych stereotypov a strašne ma baví poznávať nové veci. Na záver kariéry si to chcem ešte užiť a verím, že som nepovedal posledné slovo," povedal Limberský pre klubový web v súvislosti s pôsobením Guľu od začiatku jarnej časti sezóny.

Pod jeho taktovkou Plzeň prehrala v lige z trinástich duelov iba raz a zdramatizovala boj o titul, z ktorého sa ale napokon teší Slavia Praha.

Limberský ako rodák z Plzne hral za Viktoriu v rokoch 2003 až 2007 a potom od roku 2008 až doteraz. S klubom získal päť titulov v českej lige a trikrát si zahral Ligu majstrov.

V lige za Plzeň nastúpil na 370 duelov, ďalších 81 pridal v európskych súťažiach.

"Som rád, úprimne som si nedokázal predstaviť, že by som mal teraz končiť. Včera sa mi narodila dcéra, dnes som sa dohodol s klubom môjho srdca na ďalšej zmluve, užívam si každý deň a mám stále plno síl i elánu. Budem makať a verím, že nás s tímom čaká skvelá sezóna," uviedol Limberský.

Súvisiace články