Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Krutý osud obrancov Plzne. Zo známej štvorice žije už iba Limberský

(Autor: MAFRA - Pavel Němeček)
Igor Dopirák|28. jún 2020 o 21:27

Ostal som úplne sám, smúti hráč.

PLZEŇ, BRATISLAVA. Plzenská obrana bola v roku 2011 postrachom útočníkov.

Defenzívne kvarteto František Rajtoral, David Bystroň, Marián Čišovský a David Limberský vtedy doviedlo klub do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Plzeň pri svojej premiére v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži v konkurencii FC Barcelona, AC Miláno a BATE Borisov obsadila tretie miesto, vďaka čomu si zaručila jarné pokračovanie v Európskej lige.

Marián Čišovský očami českých fotografov: fotogaléria

29.6.2020

Zo spomenutej štvorice hráčov je nažive už iba 36-ročný Limberský. Poukázal na to na instagrame, keď reagoval na úmrtie Čišovského.

"Dnes odišiel legendárny obranca a fantastický človek. Dohliadni tam na Rajtyho (prezývka Rajtorala - pozn. red.) s Bizim (Bystroň). Naša obrana z roku 2011 bola neuveriteľná a nemôžem uveriť, že som tu zostal úplne sám," napísal Limberský.

Bývalý slovenský reprezentant Čišovský zomrel vo veku 40 rokov. Posledných šesť rokov bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS), nevyliečiteľnej chorobe podľahol v noci zo soboty na nedeľu.

Podobne smutný osud mali aj zvyšní dvaja hráči.

V apríli 2017 šokovala Česko samovražda 31-ročného Rajtorala. Tamojší reprezentant sa obesil vo svojom byte počas pôsobenia v tureckom Gaziantepspore.

O necelý mesiac neskôr si vzal život rovnakým spôsobom aj 34-ročný Bystroň. Samovraždu spáchal vo svojom dome vo Švajčiarsku.

"Či som si spomenul na krutý osud mojich kolegov? Hneď to na mňa zase padlo. Z tejto obrany ostal už iba Limba (Limberský). Čo na to povedať," zamyslel sa v rozhovore pre iSport bývalý hráč Plzne Milan Petržela.

Igor Dopirák
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články