Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Potreboval zmenu. Bondra dostal ponuku, ktorá sa neodmieta

Útočník Dávid Bondra. (Autor: TASR)
TASR|22. dec 2020 o 23:56

Naposledy pôsobil v nadnárodnej KHL.

BRNO. Slovenský hokejový útočník Dávid Bondra si prvýkrát v kariére vyskúša českú extraligu. Po nedávnom konci v klube Červená hviezda Kchun-lun sa dohodol s Kometou Brno na zmluve do konca sezóny 2020/2021.

Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Bondra odohral v čínskom klube pôsobiacom v KHL sezónu 2019/2020 a začal v ňom aj aktuálny ročník. V ňom odohral 15 stretnutí, v ktorých si do štatistík pripísal jeden gól, jednu asistenciu a dve trestné minúty.

"S Dávidom počítam do oslabení, pretože čísla ubránených presiloviek súperov, ktoré momentálne máme, nie sú podľa našich predstáv.

Potrebujeme aj pritvrdiť a pokiaľ sa uzdraví útočník Daniel Rákos, tak by mal spoločne s Dávidom pozdvihnúť aj túto činnosť," poznamenal majiteľ a hlavný tréner Komety Brno Libor Zábranský.

Bondra sa už v novom pôsobisku zapojil do tréningového procesu.

"Som rád, že som získal skúsenosti z KHL, no už som potreboval zmenu. Z Komety som dostal ponuku, ktorá sa neodmieta," zhodnotil Bondra.

"Už keď som hral v Poprade, tak som si volal s brankárom Marekom Čiliakom a pýtal som sa ho na Brno. Verím, že mi bude táto súťaž vyhovovať," dodal.

Súvisiace články