23.05.2021 | Sk. A
0 - 1
(0:1, 0:0, 0:0)

Priebeh a výsledok zápasu Dánsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2021.
Priebeh a výsledok zápasu Dánsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2021. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|23. máj 2021 o 21:28

Švajčiarsko dnes zdolalo Dánsko na MS v hokeji 2021, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2021 - skupina A

Dánsko - Švajčiarsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 14. Meier (Hischier, Müller)

Rozhodovali: Šír (ČR), Stano – Synek (obaja SR), Ondráček, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

Dánsko: Dahm – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Larsen, O. Lauridsen, Kristensen, Krogsgaard – Nicklas Jensen, Jakobsen, Boedker – Andersen, J. Jensen, Hardt – True, Bau Hansen, Meyer – Madsen, Poulsen, From – Olesen

Švajčiarsko: Berra – Müller, Siegenthaler, Untersander, Moser, Diaz, Geisser, Alatalo, Heldner – Praplan, Scherwey, Bertschy – Meier, Hischier, Andrighetto – Hofmann, Simion, Corvi – Ambühl, Kurashev, Vermin

RIGA. Švajčiarsko si na MS v hokeji 2021 v lotyšskej Rige pripísalo druhé víťazstvo. V nedeľňajšom zápase v "slovenskej" A-skupine zdolalo Dánsko 1:0 a na konte majú plný počet bodov.

O jeho triumfe rozhodol v 14. minúte Timo Meier. Zaujímavosťou je, že Dánsko počas celého duelu zaznamenalo len štyri strely na bránku.

Odkedy sa na MS oficiálne zaznamenávajú strely na bránku, žiadny iný tím nemal v jednom stretnutí tak málo streleckých pokusov.

Doterajší negatívny rekord bol sedem striel, toľko vyslali Švajčiari v súboji základnej skupiny MS 1992 proti domácemu Československu pri prehre 0:2, Slovinci proti domácim Fínom na MS 2003 (0:12) a Bielorusi proti Čechom na MS 2017 (1:6).

Jeden z hlavných arbitrov zápasu bol Slovák Peter Stano, na čiarach mu pomáhal jeho krajan Šimon Synek.

Dáni odohrajú svoj tretí zápas na šampionáte v utorok po dni voľna s Veľkou Britániou (15.15 h), Švajčiari sa v rovnaký deň stretnú o 19.15 so Švédskom.

Priebeh zápasu Dánsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2021

I. tretina:

Švajčiari vstúpili do zápasu veľmi aktívne, mali lepší pohyb, pramenila z toho aj strelecká aktivita.

Bez problémov ustáli aj prvé oslabenie v zápase, hneď po ňom sa rútil na Dahma Meier. Puk však namieril len do lapačky brankára.

V 14. minúte však už mieril presne a strelil svoj tretí gól na šampionáte.

II. tretina:

Prostredná časť gól nepriniesla, hral sa vyrovnaný hokej a prakticky bez veľkej šance. Za zmienku stojí len individuálna akcia Hofmanna, ktorý nepremenil samostatný nájazd.

III. tretina:

V tretej tretine mal veľkú šancu Ambühl a v závere zápasu aj Kurashev, ale viac gólov už nepadlo.

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2021»Dánsko utvorilo historický rekord, na bránku Švajčiarska vyslalo len štyri strely