Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Daňo, Hrivík i Gernát prežili prvé škrty v kluboch

Marek Hrivík. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 25. sep 2014 o 10:50

Hrivík má za sebou druhú sezónu v AHL, hral za Harford.

NEW YORK. V predsezónnych prípravných kempoch klubov NHL je naďalej všetkých 18 slovenských hokejistov. Z hráčov, ktorí bojujú o miesta v prvých tímoch, prvé redukcie v kádroch prežili Marko Daňo (Columbus), Marek Hrivík (NY Rangers) i Martin Gernát (Edmonton).

Vedenie Columbusu poslalo v stredu späť na farmu do nižších súťaží trojicu hráčov, no Daňo stále zostáva v tréningovom kempe Blue Jackets. Mladý slovenský útočník bude mať šancu ukázať svoje kvality v noci na piatok, keď "modrokabátnici" nastúpia v príprave na ľade St. Louis.

Hrivík hral za Harford

Slovenský hokejový reprezentant Marek Hrivík prežil prvú redukciu kádra New Yorku Rangers a naďalej pokračuje v kempe prvého tímu.

Manažment zúžil káder o dvadsať hráčov, dvanásť z nich poslal na farmu do Hartfordu, šesť do juniorských mužstiev a s dvoma ukončil skúšobný kontrakt. Hrivík bojuje o miesto s ďalšími 24 útočníkmi, celkovo je v kempe Rangers 43 hokejistov.

Hrivík má za sebou druhú sezónu v AHL, hral za Harford. V závere minulého ročníka pomáhal slovenskej reprezentácii na majstrovstvách sveta v Minsku. Na premiéru v NHL zatiaľ len čaká.

Gernát aj Marinčin

Po prvom reze v kádri Edmontonu naďalej pokračuje v mužstve obranca Martin Gernát. Jeho krajan a spoluhráč v defenzíve Martin Marinčin má síce tiež dvojcestnú zmluvu, ale všeobecne sa očakáva, že by sa mal zmestiť do finálnej sedmičky či osmičky obrancov Oilers.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.