Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ďalšia prehra Sloveniek, čaká ich duel o 7. miesto

SITA|Publikované 16. júl 2008 o 22:02

BRATISLAVA 16. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok sa s účinkovaním vo štvrťfinálovej fáze na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008) rozlúčila prehrou. Zverenky ...

BRATISLAVA 16. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok sa s účinkovaním vo štvrťfinálovej fáze na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (11. - 20. 7. 2008) rozlúčila prehrou. Zverenky trénera Róberta Popluhára podľahli v stredajšom zápase v NTC rovesníčkam z Dánska 17:25 (6:14). Mladé Slovenky tak v tabuľke I. skupiny obsadili bez bodového zisku posledné 4. miesto a v sobotu 19. 7. o 17.30 h nastúpia na stretnutie o konečnú 7. priečku proti Angole. "Vedeli sme, že Dánsko je ťažký súper. O osude duelu rozhodla záverečná desaťminútovka prvého polčasu, keď nás Dánky rozobrali. Rovnako ako kolega na lavičke súpera som aj ja dal príležitosť všetkým hráčkam. Rozdiel sa opäť prejavil až v úplnom závere - posledných dvoch minútach," uviedol kormidelník kadetiek SR R. Popluhár.

Výsledky - streda:

štvrťfinálová fáza - I. skupina (NTC):

Slovensko - Dánsko 17:25 (6:14)

Góly SR: Blažeková 4, Košíková 4/1, Baloghová 3, Michnová a Puškášová po 2, Šnegoňová a Majzunová po 1, 400 divákov

Slovenky hrali s favoritkami duelu v úvodných minútach vyrovnanú partiu. Severanky išli prvýkrát do dvojgólového vedenia po štvrťhodine hry, keď domáca Szarková nepremenila pokutový hod a ony na druhej strane z rýchleho protiútoky zvýšili na 6:4. Zverenky trénera R. Popluhára v 19. min vyrovnali na 6:6, ale v zostávajúcom čase I. polčasu už neskórovali. Naopak, osemkrát inkasovali a na prestávku odchádzali za nepriaznivého stavu 6:14. Dánky hneď po zmene strán zvýšili vedenie na 16:7. Slovenkám sa v ďalšom priebehu dvakrát podarilo dotiahnuť na rozdiel piatich gólov (v 39. min 11:16 a v 57. min 16:21), ale otočiť vývoj zápasu už nedokázali a napokon prehrali 17:25.

Rusko - Kórejská republika 29:25 (12:12)