Na Tour získal zelený dres, pred MS podpísal van Aert novú zmluvu

Belgický cyklista Wout van Aert počas Tour de France 2022.
Belgický cyklista Wout van Aert počas Tour de France 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. sep 2022 o 12:25

Na konte má 39 profesionálnych víťazstiev.

BRATISLAVA. Belgický cyklista Wout van Aert predĺžil zmluvu s holandským tímom Jumbo-Visma. Nový kontrakt mu vyprší v roku 2026.

Van Aert má na konte už 39 profesionálnych víťazstiev a patrí k najväčším favoritom v nedeľňajších pretekoch kategórie Elite na MS v Austrálii.

Tento rok získal zelený dres na Tour de France a na najslávnejších cyklistických pretekoch vyhral tri etapy. V celkovej klasifikácii obsadil skvelé 21. miesto.

"V tomto tíme sa cítim veľmi dobre. Je to spôsobené aj podmienkami, ktoré tu mám. Prekvapilo ma, že vedenie tímu so mnou opäť chcelo hovoriť o mojom kontrakte, ale je to pekné uznanie. Rýchlo sa sme dohodli," uviedol van Aert.

"Nemyslím si, že by dlhšia spolupráca predstavovala nejaké riziko, pretože za posledné štyri roky sme sa dokázali zlepšovať. Jedným z hesiel tímu je 'každý deň lepší', čo sa nezrodilo len tak vo vzduchu.

Neustále sa zlepšujeme vo výkonnosti, v zázemí tímu, proste vo všetkom. Vďaka tomu som presvedčený, že sa nebudem musieť obávať o to, aby som bol v tomto tíme aj ďalšie štyri roky," povedal Belgičan pre tímový web.

Nachádzate sa tu: