Vlani vyhral Okolo Slovenska. Čech o stotiny zdolal aj majstra sveta

Český cyklista Josef Černý vyhral prológ pretekov Okolo Romandie 2023.
Český cyklista Josef Černý vyhral prológ pretekov Okolo Romandie 2023. (Autor: TASR/ Keystone via AP)
TASR|25. apr 2023 o 18:19

Slovák Martin Svrček sa na podujatí nakoniec nepredstaví.

+ 5 s

PORT-VALAIS. Český cyklista Josef Černý vyhral utorkový prológ pretekov Okolo Romandie. V časovke jednotlivcov na 6,82 km v okolí mesta Port-Valais triumfoval časom sedem minút a 25 sekúnd.

Jazdec tímu Soudal - Quick Step a vlaňajší víťaz Okolo Slovenska zdolal o 29 stotín majstra sveta Nóra Tobiasa Fossa (Jumbo-Visma).

Tretí skončil Černého tímový kolega Francúz Rémi Cavagna, ktorý zaostal presne o sekundu. Najväčší favorit Ethan Hayter skončil šiesty.

Pôvodne sa mal v šesťdňových pretekoch predstaviť aj Martin Svrček.

Ako informoval portál cycling-info.sk, slovenský jazdec napokon s tímom usúdil, že potrebuje dlhší oddych, respektíve systematický tréning pred ďalšou fázou sezóny, a tak do Švajčiarska necestoval.

V stredu pokračuje podujatie 1. etapou z mesta Crissier do Vellée de Joux (170,9 km). Prvá polovica trate je hornatá, druhá rovinatá.

Domov»Cyklistika»Vlani vyhral Okolo Slovenska. Čech o stotiny zdolal aj majstra sveta