Časovka už nič nezmenila, Bora má svojho prvého víťaza Grand Tour

Austrálčan Jai Hindley z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom Giro d'Italia 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|29. máj 2022 o 17:13 (aktualizované 29. máj 2022 o 17:57)

Vo Verone dosiahol etapový triumf Matteo Sobrero.

+ 1:17 min

VERONA. Austrálčan Jai Hindley sa stal víťazom 105. ročníka Giro d'Italia. Pre tím Bora-Hansgrohe je to vôbec prvé celkové víťazstvo na Grand Tour.

Rodák z Perthu mal po vynikajúcom výkone v predposlednej etape náskok 85 sekúnd pred Richardom Carapazom. A hoci bol v záverečnej časovke Ekvádorčan o niečo lepší, na 17,4 km dokázal stiahnuť len sedem sekúnd.

Poradie na stupňoch víťazov doplnil španielsky cyklista Mikel Landa, no tešia sa aj v Česku vďaka konečnému výbornému šiestemu miestu Jana Hirta.

V samotnej časovke vo Verone nenašiel premožiteľa Talian Matteo Sobrero.

Jazdec tímu BikeExchange - Jayco dosiahol svoje druhé víťazstvo v kariére po tom, čo sa vlani stal majstrom Talianska v boji proti chronometru.

Druhý skončil Holanďan Thymen Arensman z DSM s mankom 23 sekúnd a tretí jeho krajan Mathieu van der Poel z Alpecinu-Fenix s odstupom 40 sekúnd.

Dvadsaťšesťročný Hindley bol blízko k celkovému triumfu už v roku 2020, keď mal na sebe ružový dres pred záverečnou etapou.

V časovke do Milána ho však predstihol britský súper Tao Geoghegan Hart, ktorého celkový čas bol o 39 sekúnd lepší ako Austrálčanov.

Jazdec tímu Bora-Hansgrohe si na 105. ročníku pripísal jedno etapové prvenstvo v deviatej etape s cieľom na vrchu Blockhaus. Aj preto sa stal prvým austrálskym cyklistom s ružovým dresom z Giro d'Italia.

Konečné poradia na Giro d'Italia 2022

Domov»Cyklistika»Časovka už nič nezmenila, Bora má svojho prvého víťaza Grand Tour