Preteky Okolo Beneluxu vyhral Wellens, v poslednej etape sa tešil Mohorič

Matej Mohorič vyhral 5. etapu na Benelux Tour 2023.
Matej Mohorič vyhral 5. etapu na Benelux Tour 2023. (Autor: Reprofoto Eurosport)
TASR|27. aug 2023 o 16:48 (aktualizované 27. aug 2023 o 18:04)

Podujatie vyhral už tretíkrát v kariére.

+ 0 s

BILZEN. Belgický cyklista Tim Wellens sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Beneluxu.

Jazdec UAE Team Emirates si v záverečnej 5. etape udržal na čele poradia 23-sekundový náskok pred krajanom Florianom Vermeerschom (Lotto Dstny). Podujatie vyhral už tretíkrát v kariére.

Nedeľná 187,3 km dlhá etapa z Reimst do Bilzenu sa stala korisťou Slovinca Matej Mohoriča, ktorý zvíťazil po úspešnom útoku na poslednom kilometri.

Pretekár tímu Bahrain-Victorious triumfoval pred Talianom Matteom Trentinom (SAE Team Emirates) a Dánom Sörenom Kraghom Andersenom (Alpecin-Deceuninck).

Preteky museli prerušiť po proteste jazdcov na čele s Wellensom. Tí kritizovali organizátorov za to, že ich nechali v záverečnej etape jazdiť po úzkych a príliš nebezpečných cestách.

Nepáčil sa im najmä finiš na posledných piatich kilometroch. Usporiadatelia zareagovali na protest tým, že do celkovej klasifikácie zobrali poradie na méte 5 km pred cieľom.

To zasa nahnevalo Mohoriča, ktorý týmto rozhodnutím prišiel o šancu bojovať o celkový triumf.

+ 30 s

Domov»Cyklistika»Preteky Okolo Beneluxu vyhral Wellens, v poslednej etape sa tešil Mohorič