Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Znova sa učil chodiť. Český majster v cyklistike končí kariéru

Petr Vakoč v drese belgického tímu Quick-Step Floors. (Autor: Reuters)
TASR|12. okt 2021 o 16:57

Už nevidí dôvod na pokračovanie.

PRAHA. Český cyklista Petr Vakoč oznámil koniec kariéry. Posledné preteky Giro Veneto absolvuje 29-ročný jazdec v stredu.

"Po pôsobivom predstavení na tohtoročnej Tour de France, kde v úlohe pomocníka udával tempo na špici pelotónu, dostal Vakoč od tímu Alpecin-Fenix ponuku zmluvy na ďalšie sezóny. Napriek tomu sa rozhodol nevyužiť ju," informoval internetový portál idnes.cz.

Vakočovu sľubne sa rozvíjajúcu kariéru narušil ťažký pád v januári 2018, keď do neho zozadu na tréningu v Juhoafrickej republike narazilo nákladné auto.

So šiestimi zlomenými stavcami bojoval o život, podstúpil tri operácie a znovu sa učil chodiť. Jeho kariéra napriek tomu pokračovala. 

Do pelotónu sa vo farbách Quick-Stepu, ktorého dres obliekal od roku 2014, vrátil trinásť mesiacov po nehode. Po sezóne 2019 prestúpil do Alpecinu.

"Zistil som, že nevidím túžbu pokračovať. Splnil som si na bicykli čo som chcel. Zažil som, čo som si želal zažiť. Teraz sa teším na to, ako sa vrhnem do iných oblastí života," prezradil víťaz pretekov Okolo Slovenska z roku 2013.

Český jazdec nazbieral počas kariéry sedem profesionálnych víťazstiev vrátane titulu majstra republiky z roku 2015.

Súvisiace články