Benjamin Thomas

Francúzsko

Cofidis

+ 0 s

LAON. V prvej etape sa pokúšal zabojovať o víťazstvo a v druhej bol k nemu o niečo bližšie. Na etapových pretekoch s názvom 4 dni Dunkerque finišoval slovenský cyklista Peter Sagan na 4. priečke.

Druhá etapa mala dojazd na konci krátkeho stúpania. V posledných metroch pelotón dobehol trojicu jazdcov v úniku a tiež útočiaceho Victora Lafaya.

Z pelotónu v najlepšej chvíli vystrelil mladý Francúz Romain Gregoire. Juniorský majster sveta sa ukazuje ako silný špecialista na kopcovité klasiky.

V 20 rokoch si vybojoval prvé profesionálne víťazstvo. Dojazd mu sedel, no najmä dokázal presne načasovať zrýchlenie. Vyhral s odstupom pred súpermi.

Peter Sagan potvrdil zlepšujúcu formu. V závere dokázal zrýchliť a predbiehal súperov. Pozične nebol v dojazde na tom najlepšie a situáciu mu skomplikovalo aj to, že musel obiehať pretekárov, ktorí boli v úniku.

Je to však jeho najlepší výsledok v tejto sezóne od pretekov Vuelta San Juan. Na tomto podujatí dosiahol vo štvrtej etape druhé miesto.

V celkovom poradí je slovenský majster na 10. priečke.

Preteky 4 dni Dunquerke sa jazdia na Severe Francúzska. Etapy majú klasikársky profil. O celkové víťazstvo v nich bojujú klasikári aj šprintéri.

S výnimkou štvrtkovej časovky môže Sagan každý deň bojovať o víťazstvo.

Hoci sa súťaž volá 4 dni Dunkerque, skladá sa zo 6 etáp. Od sedemdesiatych rokov majú tieto preteky vždy 5 alebo 6 etáp, hoci v názve majú číslo 4.

V pretekoch nepokračuje jeden z favoritov Arnaud de Lie. Belgičan bol súčasťou hromadného pádu v prvej etape a skončil v nemocnici. De Lie má zlomenú kľúčnu kosť, zlomené rebrá a poranené pľúca.