Sagan na najlepších nestačil. Z triumfu sa tešil domáci pretekár

Peter Sagan v úvodnej etape pretekov Okolo Švajčiarska 2023.
Peter Sagan v úvodnej etape pretekov Okolo Švajčiarska 2023. (Autor: TASR/ Keystone via AP)
TASR|11. jún 2023 o 17:43 (aktualizované 11. jún 2023 o 18:27)

+ 59 s

EINSIEDELN. Slovenský cyklista Peter Sagan odštartoval v nedeľu svoje účinkovanie na pretekoch Okolo Švajčiarska 76. miestom v úvodnej etape, ktorou bola časovka na 12,7 km v okolí mestečka Einsiedeln.

Jazdec tímu TotalEnergies stratil 59 sekúnd na domáceho Stefana Künga (Groupama-FDJ), ktorý zvládol trať za 13:31 min.

Küng potvrdil svoje časovkárske kvality, na pódium sa spolu s ním dostali dvaja Belgičania. Druhý skončil majster sveta Remco Evenepoel so šesťsekundovým mankom, tretiu pozíciu obsadil Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma (+10).

"Ráno som si hovoril, že koľkokrát ešte skončím v Top 5 bez víťazstva. Bolo to veľmi tesné, no konečne sa mi podarilo vyhrať, ešte aj pred rodinou a fanúšikmi tu vo Švajčiarsku.

V kopcoch sa budem snažiť ísť naplno a skúsiť držať dres tak dlho, ako sa len bude dať," citoval vyjadrenie Künga špecializovaný portál cycling-info.sk.

V pondelok je na Okolo Švajčiarska, generálke pred TdF, na programe 174 km dlhá zvlnená 2. etapa z Beromünsteru do Nottwilu.

Domov»Cyklistika»Sagan na najlepších nestačil. Z triumfu sa tešil domáci pretekár