140.

Peter Sagan

TotalEnergies

+ 30:45 min

LEUKERBAD. Rakúsky cyklista Felix Gall z tímu AG2R Citroën zvíťazil v stredajšej štvrtej etape pretekov Okolo Švajčiarska a dostal sa aj na čelo celkovej klasifikácie.

V 152,5 km dlhej kopcovitej etape z Monthey do Leukerbad skončil na druhom mieste Belgičan Remco Evenepoel (Soudal–Quick-Step), tretí bol v cieli Mattias Skjelmose z Dánska (Trek Segafredo).

Slovenský reprezentant Peter Sagan zaostal a obsadil 140. miesto so stratou 30:45 min na víťaza.

Po 45 kilometroch balík pustil 12-člennú skupinu, ktorá si vytvorila väčší náskok.

O všetkom sa však rozhodlo až v záverečnom stúpaní na Dorben. Gall spolu s Mikaelom Cherelom nastúpili z pelotónu 21 km pred cieľom.

Rakúskemu pretekárovi sa podarilo získať minútový náskok a postupne sa dostal aj pred únik na prvé miesto.

To udržal až do cieľa a získal prvé profesionálne víťazstvo v kariére. V skupine favoritov sa taktizovalo a Evenepoel po špurte získal druhú priečku s odstupom 1:02 minúty.

Dovtedajší líder Skjelmose prišiel tretí, no o dve sekundy stratil žltý dres.

Vo štvrtok čaká na cyklistov 211 km dlhá horská 5. etapa z Fiesch do La Punt.

+ 50:05 min

Domov»Cyklistika»Životný úspech Rakúšana, získal prvý triumf v kariére a dostal sa na čelo pretekov