Sagan to skúšal aj popri bariére, v závere však už len zvesil nohy

Slovenský cyklista Peter Sagan počas pretekov Vuelta a San Juan 2023.
Slovenský cyklista Peter Sagan počas pretekov Vuelta a San Juan 2023. (Autor: SprintCycling / Movistar Team)
Sportnet|23. jan 2023 o 22:55

Z víťazstva sa tešil Holanďan Fabio Jakobsen.

+ 0 s

JÁCHAL. Maximiliano Richeze a Julian Alaphilippe boli poslednými cyklistami, ktorí na pretekoch Vuelta a San Juan dokázali vyhrať dve etapy po sebe.

Obaja to dosiahli vo farbách Quick Stepu a tentokrát to bol práve belgický tím, ktorý mal veľký záujem o to, aby spomenutej dvojici nepribudla spoločnosť.

Napokon sa to "Vlčej svorke" podarilo, keďže z víťazstva sa radoval jej jazdec - holandský šprintér a úradujúci európsky šampión Fabio Jakobsen.

Slovenský cyklista Peter Sagan opäť nechýbal v boji o popredné priečky. Tesne pred koncom sa však nechal zavrieť a nemal kadiaľ šprintovať. Skúsil to ešte popri bariére, ale napokon zvesil nohy a do cieľa prišiel deviaty.

Etapa sa odohrávala vo zvlnenom teréne a prakticky prvých 80 kilometrov sa konštantne stúpalo. Bolo to však veľmi ďaleko pred cieľom (viac ako sto kilometrov, pozn.), a tak bolo tempo znesiteľné aj pre šprintérov.

Po následnom zjazde už bol profil jednoduchší a podobne ako v úvodnej etape sa čakalo, kým pelotón dostihne únik a na to, čo sa stane v šprinte.

Tentokrát si Jakobsen vytvoril dobrú pozíciu a na rozdiel od úvodnej etapy, kde s Remcom Evenepoelom zvolili zlú stranu cesty, ukázal svoju rýchlosť.

Dobre mu sekundoval Fernando Gaviria, ale ten napokon skončil druhý pred Španielom Jonom Aberasturim. Sam Bennett sa tentokrát musel uspokojiť so štvrtým miestom, ale udržal si dres lídra celkovej klasifikácie.

Sagan si aj v druhom štarte v tejto sezóne pripísal umiestnenie v Top 10, ale na svoje 122. profesionálne víťazstvo si ešte bude musieť počkať.

V celkovom hodnotení zatiaľ figuruje na deviatej priečke s 10-sekundovým mankom na Bennetta, ktorý je pred Jakobsenom len vďaka súčtu oboch umiestnení. Za nimi je so štvorsekundovým odstupom Gaviria.