Peter Sagan na MS 2018 v Kitzbuhli.
Peter Sagan na MS 2018 v Kitzbuhli. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Miloslav Šebela|22. aug 2022 o 12:33

Slovensko bude mať na šampionáte štyri miestenky.

BRATISLAVA. Pred štyrmi rokmi stáli slovenskí cyklisti v prvom rade na štarte majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike.

„Užite si to. Kto vie, kedy sa to zopakuje,“ vravel vtedy kolegom Peter Sagan. Ako obhajca titulu z Bergenu vtedy štartoval s číslom 1.

V Kitzbühli vtedy štartovalo v cestných pretekoch až sedem Slovákov. To je v ére samostatnosti rekord. Samozrejme body do rebríčka a miestenky na šampionát vtedy vybojoval predovšetkým Sagan.

Sedem Slovákov v cestných pretekoch ostane zrejme dlho nepokoreným rekordom.

Tento rok sa na šampionáte predstavia v cestných pretekoch štyria reprezentanti. Je to rovnaký počet ako vlani. Lenže tento rok mali Slováci veľké šťastie.

Veľa nechýbalo a vo Wollongongu by hrozilo, že by bol na štarte len Peter Sagan. Bez akejkoľvek podpory.

Saganov výpadok nikto nenahradil

Slovensko obsadilo v rebríčku krajín Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) k 16. augustu 30. priečku. A je poslednou krajinou s istotou štyroch reprezentantov na šampionáte.

Pred Argentínou na 31. mieste má Slovensko náskok dvoch bodov. To je mizivý rozdiel.

V hodnotení krajín Slovensko kleslo na úroveň Argentíny, Lotyšska či Estónska.

Domov»Cyklistika»Bolo to veľmi tesné. Sagan bude mať na MS pomocníkov, no hrozilo, že pôjde sám