Okolo Švajčiarska 2023: Peter Sagan obsadil v časovke 72. miesto

ONLINE: Peter Sagan dnes ide 1. etapu na Okolo Švajčiarska 2023.
ONLINE: Peter Sagan dnes ide 1. etapu na Okolo Švajčiarska 2023. (Autor: Reuters)
Sportnet|11. jún 2023 o 11:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska 2023.

EINSIEDELN. Slovenský cyklista Peter Sagan dnes absolvoval prvú etapu pretekov Okolo Švajčiarska 2023, ktorou bola 12,7 km dlhá rovinatá časovka.

Cyklisti nastúpali len necelých 100 výškových metrov, a tak sa očakával súboj špecialistov v disciplíne proti chronometru a malé rozostupy.

Peter Sagan je rekordérom týchto pretekov. V prvej etape sa mu ale nedarilo a obsadil 72. miesto. Víťazom sa stal domáci Stefan Küng.

Nikto nezískal na Okolo Švajčiarska viac víťazstiev ako on (17) a platí, že trojnásobný majster sveta tu nikdy neodchádzal bez etapového triumfu.

V štartovej listine nechýba úradujúci svetový šampión Remco Evenepoel, skvelý klasikár Wout van Aert či cyklistický obojživelník Tom Pidcock.

Sledovali ste cyklistiku s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Peter Sagan dnes na Okolo Švajčiarska 2023 (1. etapa, nedeľa, výsledky, LIVE)

Cyklistika  2022/2023
11.06.2023 o 14:20
Okolo Švajčiarska 1. etapa
Víťaz: Küng
Ukončený
Víťazom prvej etapy Okolo Švajčiarska sa stal Stefan Küng. Domáci pretekár v 12,7 kilometrov dlhej časovke prekonal Remca Evenepoela o 6 sekúnd. Tretí skončil Belgičan Wout Van Aert.
Slovenský zástupca Peter Sagan na víťaza stratil nakoniec 59 sekúnd a skončil 70.
Preteky zajtra pokračujú 173,7 kilometrov dlhou zvlnenou etapou.
Cieľ
Posledný pretekár Joel Suter prišiel do cieľa na trinástom mieste a dnešná etapa je tak ukončená.
Peter Sagan sa momentálne nachádza na 65. mieste.
Na trati už máme len niekoľko pretekárov a ani jeden z nich na medzičase nezaznamenal nejaký zaujímavý čas. Künga tak už asi nikto neohrozí.
Cieľ
importantAni Remco Evenepoel nedokáže prekonať Künga a stráca na neho 6 sekúnd. Belgický jazdec je tak priebežne druhý.
Cieľ
Wout Van Aert stratil na Švajčiara 10 sekúnd a dostal sa tak na druhé miesto pred Sheffielda.
Cieľ
importantDomáci pretekár Stefan Küng dokázal prekonať Sheffielda o 11 sekúnd a dostáva sa tak na čelo pretekov.
7 km
Remco Evenepoel stráca na Magnusa Sheffielda 2 sekundy a je tretí.
7 km
Wout Van Aert zaznamenal na medzičase tretí najlepší čas. Za Sheffieldom je o 5 sekúnd.
Peter Sagan je momentálne na 53. mieste.
7 km
Stefan Küng je na medzičase len o sekundu pomalší než Magnus Sheffield a po dlhšom čase by sme mohli vidieť zmenu na čele poradia.
7 km
Ion Izagirre je na medzičase siedmy.
Štart
Na trať vyrazil aj dnešný najväčší favorit Remco Evenepoel.
Cieľ
Jay Vine predviedol dobrý výkon aj v druhej polovici trate, no nakoniec to stačilo len na 5. miesto. Za Sheffieldom zaostal o 16 sekúnd.
Štart
Na trať nedávno vyrazil Pello Bilbao. Celkovo už na štarte čaká len niečo vyše 10 jazdcov.
Cieľ
Kasper Asgreen nakoniec na svojho krajana nestačil a zaostal aj za Sobrerom. Na lídra Sheffielda stratil 12 sekúnd a je štvrtý.
7 km
Austrálčan Jay Vine bol na medzičase len o 9 sekúnd pomalší od Sheffielda a je tam tak tretí.
7 km
Iný dánsky pretekár Kasper Asgreen bol na medzičase ešte o sekundu rýchlejší než Price-Pejtersen a uvidíme, či ho dokáže prekonať aj v druhej časti etapy.
Cieľ
Johan Price-Pejtersen zaznamenal v polovici trate tretí najrýchlejší čas a v druhej časti sa dokázal ešte o kúsok zlepšiť. Dánovi patrí v cieli druhá priečka.
Cieľ
importantMagnus Sheffield nakoniec dokázal prekonať Mattea Sobrera. Jazdec tímu Ineos je tak prvý o 9 sekúnd.
7 km
importantMagnus Sheffield po dlhom čase prekonal na medzičase najrýchlejšieho Cattanea o 7 sekúnd. Na Sobrera má dokonca až takmer pol minútu k dobru.
Cieľ
Finn Fisher-Black bol na medzičase veľmi rýchly a na Cattanea stratil len 7 sekúnd. V závere už ale na celkového lídra Sobrera príliš nestíhal a skončil tretí.
Prvá trojka sa nám už dlhšie nemenila. Na čele je stále Talian Matteo Sobrero a na druhom mieste je jeho krajan Mattia Cattaneo. Tretí je Alexis Renard a rovnaký čas ako on má aj Romain Gregoire.
Cieľ
Pacher ani Houle nakoniec svoje tempo neudržali a v cieli sa umiestnili pomerne hlboko v poli.
Peter Sagan sa zatiaľ nachádza na 34. mieste.
7 km
Quentin Pacher a Hugo Houle boli na medzičase o pár sekúnd rýchlejší než Sobrero. Uvidíme ale, či sa im podarí podobné tempo udržať aj v druhej časti.
Cieľ
Ben Tullet takisto nedokázal udržať tempo aj v druhej časti etapy a v cieli mu patrí zatiaľ 10. miesto.
7 km
Pretekár Ineosu Ben Tullet bol na prvom medzičase od Cattanea o 7 sekúnd pomalší a je tam tak druhý.
Cieľ
Nakoniec ani Cattaneo ani Aranburu nedokázali zosadiť doterajšieho lídra Sobrera. Cattaneo za svojím krajanom zaostal o 8 sekúnd a je druhý. Aranburu až o 29 a je tak 21.
Peter Sagan sa momentálne drží na 26. mieste.
Cieľ
Ani Rigoberto Uran nezvládol v druhej časti držať krok so Sobrerom a zaraďuje sa na 10. miesto.
7 km
Čas Aranbura dokázal ešte o 8 sekúnd vylepšiť Talian Mattia Cattaneo.
7 km
Novým lídrom na medzičase je Španiel Alex Aranburu. Jazdec tímu Movistar prekonal Urana o 5 sekúnd.
Cieľ
Nikias Arndt bol v druhej časti tiež výrazne pomalší od Sobrera a v cieli je nakoniec pomalší o 22 sekúnd.
7 km
Na medzičas už dorazil aj Rigoberto Uran, ktorý bol ešte o 2 sekundy rýchlejší než Nemec Arndt.
7 km
importantNikias Arndt dokázal po dlhšom čase v polovici trate prekonať Sobrera a s časom 7:40 je pred ním prvý o 4 sekundy.
Štart
Na trati už máme lídra tímu Education First Rigoberta Urana.
Cieľ
O´Brien nezvládol druhú polovicu etapy príliš dobre a umiestňuje sa na priebežnej 9. priečke.
7 km
Kelland O´Brien bude ďalším jazdcom, ktorý zabojuje o popredné priečky. Na medzičase je totiž len o sekundu za Sobrerom.
Cieľ
Naopak záver nezvládol Alexis Renard, ktorý bol na medzičase pomerne blízko Sobrerovi. Potom však stratil a skončil s úplne rovnakým časom ako druhý Gregoire.
Cieľ
Thomas Pidcock zvládol druhú časť etapy celkom dobre a s časom 14:20 končí na deviatom mieste.
7 km
Dobrý štart zaznamenal Alexis Renard. Francúz je na medzičase druhý a na Sobrera stráca len 5 sekúnd.
Cieľ
importantPeter Sagan má v cieli nakoniec čas 14 minút a 30 sekúnd, čo mu prináša priebežné 13. miesto. Na prvého jazdca stratil 39 sekúnd.
10 km
Peter Sagan by sa už mal blížiť do cieľa a onedlho už budeme poznať jeho záverečný čas.
Prvá trojka sa momentálne skladá zo Sobrera, Gregoira a Ludvigssona. Líder z Talianska zaznamenal čas 13 minút a 51 sekúnd.
7 km
importantPeter Sagan prišiel na prvý medzičas presne po ôsmich minútach, čo mu prináša priebežné 9. miesto. Za Sobrerom zaostal o 16 sekúnd.
Cieľ
Matteo Sobrero bol nakoniec v druhej polovici trate ešte rýchlejší a po dlhom čase máme zmenu na čele poradia. Gregoira prekonal o 15 sekúnd.
Štart
importantNa trati už máme aj nášho reprezentanta Petra Sagana.
Cieľ
importantRohan Dennis je v cieli, no už teraz je jasné, že nebude ani na pódiu. Na Gregoira stratil 9 sekúnd a je štvrtý.
7 km
Najlepší čas v polovici trate zaznamenal Talian Matteo Sobrero. Od predošlého lídra Swifta bol rýchlejší o 7 sekúnd.
Štart
Na trať vyrazil aj líder tímu Ineos Thomas Pidcock.
Cieľ
Do cieľa prišiel švédsky pretekár Tobias Ludvigsson, ktorý zaznamenal len o sekundu pomalší čas ako Gregoire. Francúz tak stále ostáva lídrom.
Štart
Na trati už máme aj špecialistu na časovky Rohana Dennisa.
Cieľ
Quinn Simmons aj Bax Sjoerd dokázali odsunúť Swifta a Maciejuka z prvej trojky. Na prvého Gregoira však stratili 6 a 12 sekúnd.
Štart
Na trať vyrazil Bryan Coquard z tímu Cofidis. Francúz sa v top 10 umiestni približne v každej desiatej časovke.
Cieľ
Do cieľa prichádzajú ďalší cyklisti, ale nikomu sa nepodarilo zmeniť čelo priebežného poradia. Prvý je stále Gregoire, druhý Swift a tretí Maciejuk.
Cieľ
importantTak až teraz došlo k zmene na čele poradia. Francúz Romain Gregoire bol o 13 sekúnd rýchlejší než Swift.
Cieľ
V cieli už máme prvú päticu pretekárov a zatiaľ nikto neprekonal čas Connora Swifta. Druhý je Poliak Maciejuk a tretí Talian Velasco.
Štart
Na trať vyrazil aj juhoafrický pretekár Daryl Impey.
Cieľ
Connor Swift prichádza do cieľa s časom 14 minút a 19 sekúnd. Jeho rýchlostný priemer bol 53,225 km/h.
V histórii pretekov Okolo Švajčiarska sa jedná o tretiu najkratšiu etapu vôbec.
Štart
Na trati už máme aj lídra tímu Intermarché Biniama Girmaya.
Štart
Connor Swift už vyrazil na trať a za ním už štartujú v minútových intervaloch ďalší jazdci.
Prvým jazdcom, ktorý dnes vyjde na trať bude britský cyklista tímu Ineos Connor Swift. Jeho štart je naplánovaný na 14:20.
86. ročník prestížnych etapových pretekov Okolo Švajčiarska 2023 odštartuje už dnes, v nedeľu 11. júna. Na štarte nebude chýbať ani Slovák Peter Sagan (TotalEnergies), ktorý sa tak lúči s etapovými pretekmi, na ktorých drží rekord v počte vyhraných etáp (18).

Preteky potrvajú týždeň, záverečná 8. etapa je na programe budúcu nedeľu 18. júna. Počas týždňa cyklisti absolvujú dve časovky jednotlivcov, tri horské a tri rovinaté/zvlnené etapy.

Preteky odštartujú 13 kilometrov dlhou časovkou jednotlivcov, ktorá tentoraz nahradí úvodný prológ.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:00.
Domov»Cyklistika»Okolo Švajčiarska 2023: Peter Sagan obsadil v časovke 72. miesto