Dočkala sa aj zlata. Mladá Slovenka zvládla šprint a je majsterkou sveta

Slovenská cyklistka Nora Jenčušová sa stala univerzitnou majsterkou sveta.
Slovenská cyklistka Nora Jenčušová sa stala univerzitnou majsterkou sveta. (Autor: Andrea Zererová)
TASR|1. jún 2024 o 10:15

Nora Jenčušová skompletizovala medailovú zbierku.

+ 0 s

SAN CARLOS. Slovenská cyklistka Nora Jenčušová sa stala univerzitnou majsterkou sveta. Na akademických MS FISU v kostarickom meste San Carlos získala zlato v individuálnych cestných pretekoch.

Jenčušová si tak odnáša kompletnú medailovú zbierku.

"Som šťastná! V časovke som získala bronz, v kritériu striebro a teraz mám konečne zlato. Takže mám všetky tri medaily," uviedla 22-ročná pretekárka v tlačovej správe Slovenského univerzitného tímu.

Jenčušová, ktorá už má istú miestenku na OH 2024 v Paríži, sa na 88-kilometrovej trati v dvojčlennom úniku s Poľkou Chyliskou po vyše 40 kilometroch snažila od svojej súperky v kopci tri km pred páskou odpútať.

Tá však náskok približne kilometer pred cieľom stiahla v zjazde a o víťazke rozhodol až záverečný špurt, v ktorom mala viac síl Jenčušová.

"Medailu chcem venovať mojim rodičom, mojej trénerke a všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali, pretože časovka bola pre mňa aj pre technické problémy sklamaním, takže dnes je určite lepší deň," povedala študentka Technickej univerzity v Košiciach.

V Kostarike sa jej podarilo adaptovať na exotické podnebie:

"Čo sa týka podmienok, tak je tu oveľa teplejšie a väčšia vlhkosť vzduchu ako na Slovensku. Prvé dni bolo naozaj ťažké sa adaptovať.

Po týchto pretekoch však vidím, že som sa dokázala adaptovať dobre a porážam aj súperky z exotických krajín, ktoré sú na toto podnebie zvyknuté."

Slovenská cyklistka Nora Jenčušová.
Slovenská cyklistka Nora Jenčušová. (Autor: Andrea Zererová)

Úspešne si v individuálnych pretekoch počínal aj slovenský reprezentant Denis Hoza, ktorý v monzúnovom daždi skončil na 7. mieste. Najlepší výkon podal v časovke, v ktorej vybojoval 4. priečku.

Celkovo zažíva výprava Slovenského univerzitného tímu svoje doposiaľ najúspešnejšie univerzitné MS. So ziskom troch medailí (1-1-1) jej patrí v hodnotení krajín zatiaľ štvrté miesto za Českom, Maďarskom a Nemeckom.

Do bojov v najbližších dvoch dňoch zasiahne tretia slovenská cyklistka na horskom bicykli Tereza Kurnická.

Domov»Cyklistika»Dočkala sa aj zlata. Mladá Slovenka zvládla šprint a je majsterkou sveta