Má dres najlepšieho Slováka. Prišli sme vyhrať všetko, vraví Svrček

Slovenský cyklista Martin Svrček na Okolo Slovenska 2022. (Autor: Igor Stančík, okoloslovenska.com)
Miloslav Šebela|13. sep 2022 o 20:05

Víťazom prológu sa stal Ethan Vernon.

BRATISLAVA. Keď prešiel cieľom ozval sa veľký potlesk.

„Dobrá práca,“ privítal Martina Svrčeka športový riaditeľ. Najmladší zo slovenských pretekárov sa dostal senzačne na prvé miesto.

Sedemkilometrovú trasu preletel vyše 53-kilometrovou rýchlosťou. „Prvé miesto som vôbec nečakal. Hoci to bolo len na chvíľu. Prekvapilo ma to,“ vravel Svrček.

Pozíciu neudržal, rýchlejší však boli len ôsmi pretekári. "Bol to skvelý pocit počuť ľudí, ako povzbudzujú a kričia moje meno. Je príjemné vidieť, keď ľudia vedia, kto som.“

Prológ 66. ročníka pretekov Okolo Slovenska ovládol tím, v ktorom mladý talent jazdí – Quick-Step Alpha Vinyl. Obsadil prvé tri priečky.

Najlepší čas dosiahol britský šprintér Ethan Vernon.

Belgický tím chodí na preteky Okolo Slovenska s veľkými ambíciami. Za posledné štyri roky tri razy vyhral pretekár tohto tímu celkové poradie. Vlani skončil Jannik Steimle druhý, tesne za Petrom Saganom.

„Prišli sme vyhrať všetko, čo sa bude dať. Etapy aj celkové poradie. Ja urobím všetko pre to, aby som pomohol tímu,“ hovoril 19-ročný Svrček.

Domov»Cyklistika»Má dres najlepšieho Slováka. Prišli sme vyhrať všetko, vraví Svrček