Potvrdené. Cavendish bude jazdiť v tíme Quick-Step aj ďalšiu sezónu

Mark Cavendish. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. dec 2021 o 17:45

Mark Cavendish čoskoro podpíše zmluvu s tímom Quick-Step – Alpha Vinyl.

BRUSEL. Britský cyklista Mark Cavendish predĺži zmluvu s belgickým tímom Quick-Step Alpha Vinyl (doteraz Deceuninck – Quick-Step) o ďalšiu sezónu.

"S Markom je to hotová vec, všetko čo potrebujeme, je jeho podpis. Bude za nás jazdiť ešte jednu sezónu," povedal vo štvrtok šéf tímu Patrick Lefevere pre televíziu Sporza.

Tridsaťšesťročný Cavendish sa po rokoch trápenia so zdravotnými problémami a slabými výkonmi vrátil v tejto sezóne do starej formy a opäť predvádzal svoje šprintérske umenie.

Počas nej zaknihoval desať víťazstiev vrátane štyroch na Tour de France, kde získal aj zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Cavendish sa tak vyrovnal legendárnemu Belgičanovi Eddymu Merckxovi, obaja majú na konte 34 etapových vavrínov z Tour a kraľujú historickým tabuľkám.

Vlani v decembri sa pritom zdalo, že jeho kariéra je na konci, keď krátko pred štartom sezóny nemal zmluvu. Vtedy mu dal ešte jednu šancu vo svojom tíme Lefevere, s ktorým spolupracoval už v rokoch 2013 až 2015.

Rokovania o novej zmluve na sezónu 2022 zabrzdil v novembri pád Cavendisha na dráhových pretekoch, pri ktorých si zlomil dve rebrá a prepichol pľúca. Nakoniec sa však s belgickou stajňou dohodol.

Informovala agentúra AFP.

Súvisiace články