Kubiš vyhral už druhú etapu, na dosah má aj celkový triumf

Lukáš Kubiš.
Lukáš Kubiš. (Autor: Jan Brychta/SZC)
TASR|9. okt 2021 o 19:39

Rovnaký čas majú aj ďalší dvaja pretekári.

MEYOMESSALA. Slovenský cyklista Lukáš Kubiš vyhral 4. etapu 21. ročníka Grand Prix Chantal Biya v Kamerune a dostal sa na čelo celkového poradia.

Dvadsaťjedenročnému pretekárovi v drese slovenskej reprezentácie sa na podujatí Africa Tour darí. V úvodnej etape skončil tretí, druhú vyhral a po tretej, v ktorej obsadil 12. priečku, sa dostal na tretie miesto celkového poradia.

V sobotu na 116,4 km dlhej rovinatej trase zo Zoétélému do mesta Meyomessala opäť získal etapový vavrín a pred záverečným dňom je na čele klasifikácie.

Druhý Jordi Slootjes z Holandska a domáci Clovis Kamzong na 3. priečke majú rovnaký čas ako Kubiš. Na 6. mieste figuruje ďalší Slovák Adam Foltán, ktorý v sobotu finišoval rovnako šiesty. Na svojho krajana stráca 26 sekúnd.

V nedeľu je na programe záverečná 5. etapa zo Sangmelimy do hlavného mesta Yaoundé. Meria 166,2 km a má prevažne rovinatý charakter.