Jonathan Milan sa teší z triumfu.
Jonathan Milan sa teší z triumfu. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|7. mar 2024 o 16:47

Na druhú priečku odsunul španielskeho pretekára Juana Ayusa, ktorý stráca na lídra 4 sekundy.

+ 0 s

GIULIANOVA. Taliansky cyklista Jonathan Milan vyhral 4. etapu pretekov Tirreno - Adriatico.

Jazdec tímu Lidl-Trek sa presadil v záverečnom špurte a kopcovitú trať dlhú 207 kilometrov z Arrone do Giulianovy zvládol za 4:56:44 hodiny.

Zároveň sa ujal aj prvého miesta v celkovom poradí, ktoré prebral od Juana Ayusa.

Za domácim pretekárom prišiel do cieľa druhý Belgičan Jasper Philipsen z tímu Alpecin-Deceuninck a pódium doplnil Corbin Strong z Holandska, ktorý jazdí za Israel-Premier Tech.

Milan sa dokázal v špurte predrať dopredu stredom vozovky a svoj nástup si načasoval najlepšie.

Väčší ašpirant na víťazstvo bol Eritrejčan Biniam Girmay z tímu Intermarche-Wanty – nastúpil však priskoro a nakoniec skončil štvrtý.

V úniku zostal pozoruhodne dlho Nór Jonas Abrahamsen (Uno-X Mobility), ktorého balík pohltil až 40 metrov pred cieľom a skončil na siedmej pozícii.

+ 26 s

Domov»Cyklistika»Milan má za sebou výbornú etapu, okrem triumfu sa prepracoval aj na čelo celkového poradia